Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Esélyes, hogy limfóma?

Esélyes, hogy limfóma?

Figyelt kérdés

Már jó ideje vannak tapintható nyirokcsomók (6-7mm) a nyakamban, ezeket nemrég látta onkológus ultrahanggal is, mindent rendben talált.

Viszont már kb. 1 hónapja (mióta beteg voltam) nagyobb valamivel az egyik mandulám, illetve a torok is gyulladtnak néz ki, eres, piros, de nem fáj. Nem használt rajta semmi. Pár napja zsibbadást érzek a bal kézfejemben, illetve a lábaimban olykor, vagy enyhe térdhajlat fájdalmat, de egyiket sem folyamatosan.

Azért félek, mert a mandula és a garatfal is nyirok(szerv), illetve olvastam, hogy olykor a limfóma neuropátiás tüneteket is tud okozni a végtagokban, mint a zsibbadás.



2022. dec. 27. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

No, akkor: 2 cm alatti nyirokcsomókkal nem is nagyon foglalkoznak.


Egyszerű teszt: fogd meg a nyirokcsomot,ha tapinthato: ha faj, akkor jo, az fertozes.

2022. dec. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem fájnak, de elsősorban nem is azok miatt aggódom, hiszen meg lettek vizsgálva, azok pusztán csak hozzáadnak az idegességhez, amik az újkeletű panaszaimból erednek.
2022. dec. 27. 18:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy frontérzékeny? Nincs megerőltetve a kezed?

Nekem is vannak tapinthatók a nyakamban és a hónom aljában is, nekem a kezeim szoktak fájni, már harmadik éve, rendszerint abban az időszakban, amikor beköszönt a hidegebb, nyirkos idő (november).

2022. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit hozzátennék, hogy 3 éve kivették a manduláim. Konkrétan nem voltak gyulladtak, de nagyobb volt mind a kettő, elég rondák voltak. Látta két o.f.gégész,mindkettő annyit mondott, ez nem szájba való.
2022. dec. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megerőltetve nincsen a kezem, ami a frontot illeti, általában szokott tőle fájni a fejem valamennyire, de egyéb panaszt nem szokott okozni.
2022. dec. 27. 21:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Milyen nemű? Barátnőm Hashimotos, neki is szokott durván zsibbadni a keze, nem tudom van-e összefüggés a kettő között.

Ismeretségi körben sajnos volt limfómás (ma már tünetmentes szerencsére), na neki akkora csomók voltak a nyakán, hogy szabad szemmel láthatóak voltak. Előző voltam.

2022. dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
25 éves férfi vagyok.
2022. dec. 27. 22:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki magad, kérd, hogy küldjön a doki nyaki ultrahangra, vagy CT-re!
2023. jan. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!