Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy szívrohamom...

Lehetséges, hogy szívrohamom volt, vagy túlreagálom? 20/L

Figyelt kérdés

Több, mint 5 éve küzdök evészavarral, főleg anorexiával. Tegnap éjjel, miután karácsonykor 3 napig össze-vissza zabáltam (előtte nagyon keveset ettem egy ideje), órákig borzalmasan fájt a hasam, végül hánytam, ekkor kezdett el erősen szúrni a szívem. Ezután többször éreztem, hogy zsibbadt az egész testem, nem tudtam mozdulni, nagyon durván izzadtam, és gyorsan, össze-vissza vert a szívem egész éjjel. Nagy nehezen elaludtam, és mikor felébredtem, percekig nem tudtam, hol dolgozom meg mikor, zavart voltam, egész nap szédültem és mikor járok, úgy érzem, mintha lebegnék.

Szerintetek para vagy túlreagálom, és nincs mitől félnem?

Azért ijedtem meg picit, mert nagyon sokan mondták már, hogy nem fogja bírni a szívem, és volt másnak a családban 30 körül infarktusa.

Azt, hogy hülye vagyok és tönkreteszem magam semmi szükség leírni, tudom jól, sajnos ez a betegség ennél sokkal bonyolultabb.



2022. dec. 27. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem pánikroham, de akármi lehet
2022. dec. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Kezelteted a pszichiátriai problémáidat vagy csak hagyod magad szenvedni?
2022. dec. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

1. Dolog: az össz-vissza evés, itt a te esetedben arról beszélhetünk, hogy meg viselte a gyomródat ami miat hánytál és gyomorrontást kaptál, meg emelkedet a gyomor sav szinted, ami a gyomorszáj tájékon okozott szúró fájdalmat és ezt betudtad annak, hogy a szíved szúr, mert ez hasonló érzetet vált ki azon a tájékon.

2. Dolog: te etől megijedtél és pánik rohamot kaptál, ettől lett a többi tüneted.

3. Dolog: Nem ki oktatni akkarlak, de keres fel egy elsősorban gasztró enterelogust és egy pszichológust akinek elmondhatod a pánik rohamod és együtt megbeszélitek mi a helyzet

2022. dec. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Az epegörcs,epekő tünetei nagyon hasonlíthatnak a szivrohamhoz. Két hozzátartozom is ugy kerult korhazba,h szivrohamra gyanakodtak,megis kiderult h epekő volt. Menj orvoshoz.
2022. dec. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Ez nem epekő, 4-es, hanem agyonzabálás!
2022. dec. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
5-ős attól még lehet epe görcs is, ha valamely étel megviseli az epét, viszont igaz az is hogy a túl evés okozta heveny gyomorsav termelés okoz hasonló tünneteket és nem kell ahoz sokat enni, ha előtte hozzá szoktatad a gyomrod a kevesebb ételhez.
2022. dec. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Hogyha tudod, akkor miért csinálod? Elmész egy jó szakemberhez és ráveszed magad az evésre.


K... nehéz, igen (elég sokáig elvoltam az étkezési zavarban), de vagy ez, vagy belehalsz, főleg, hogyha családi halmozódás van a szívbetegségeknél.

2022. dec. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Az hogy nem vagy kórosan sovány súlyú nem jelenti azt, hogy a szíved is bírja a betegségedet.


Egyébként refeeding szindróma is lehet, hogyha hosszú ideig mondjuk csak 3-500 kcalon élsz, aztán meg összezabálsz mindent.

2022. dec. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!