Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Csomó a mellben, mi lehet ez?

Csomó a mellben, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén tavasz végén találtam mindkét mellemben egy-egy csomót. Tegnap elmondtam anyukámnak, aki azt mondta, hogy figyelgessem, növekszik-e, fáj-e, és ha nem múlik el akkor jövő nyáron elmegyünk nőgyógyászhoz. A csomók talán dió méretűek, de nem tudom tökéletesen kitapintani őket, nem tudom mennyire számít, hogy mozgatni sem lehet egyiket sem. Ha a hasamra fekszek akkor eléggé érzékenyek. Édesányám, meg nagyon sok itteni felhasználó szerint (akik válaszoltak, más ilyen idős lányoknak ezzel kapcsolatban) nem daganat, csak a mellem nő. Ezért is nyár elejére mondta, hogy akkor elmegyünk, amennyiben még mindig ott vannak. Azért szeretném kikérni mások véleményét is erről. Mit gondoltok? Szerintetek sem rák, de ha nem az akkor mi más lehet?


16-2/L



2022. dec. 30. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__1206..


Ez is a te kérdésed! Folyton kamu kerdeseket gyartasz

2022. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem egészen értem ezt a választ. Valószínűleg másnak szántad, mert én most regisztráltam elöszőr az oldalra, és tettem fel egy kérdést, amire normális választ várnék.
2022. dec. 30. 17:44
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
El kell menni nőgyógyászhoz. Nem jövő nyáron, hanem jövő héten. És rögtön választ kapsz. A rák nem olyan dolog, amivel játszani lehet.
2022. dec. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Azt, hogy lehet-e mozgatni, úgy tudod megállapítani, hogy az ujjadat a csomóra teszed, és a másik kezeddel mozgatod az egész melled. Ha ilyenkor érzed, hogy mozog az ujjad alatt a csomó, akkor valószínűleg jó indulatú elváltozás. De legjobb ha elmész nőgyógyászhoz, egy szakember jobban meg tudja állapítani tapintás alapján, és csinál ultrahangot, vagy elküld ultrahang vizsgálatra, ami teljesen fájdalommentes. Fiatal lányoknál nem mammográfiával kezdik, úgyhogy menj el orvoshoz, és jó eséllyel kiderül, hogy nincs semmi komoly baj. Ha meg neaggyisten mégis van, az is minél előbb kiderül, annál jobb esélyekkel tudják kezelni. Ne otthon aggodalmaskodj rajta, az nem visz előre.
2022. dec. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
6-os köszi ezt nem tudtam, hogy így kell megnézni, hogy mozog- e. Megmondom őszíntén nagyon hozzá se mertem úgy érni. Így viszont úgy érzem mintha mozogna. Beszélni fogok anyukámmal vigyen el hamarabb., addig úgyse fogok teljesen megnyugodni.
2022. dec. 30. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van, onnan tudom, hogyan kell vizsgálni. Jóindulatú fibroadenoma, elég gyakori. Remélem, neked is csak az van, vagy még valami annál is kevésbé rossz.
2022. dec. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%
Mielőbb menj orvoshoz, nehogy nagy baj legyen, ha mégis baj van, jobb, ha mielőbb kiderül.
2022. dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!