Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet akár IR vagy cukorbet...

Ez lehet akár IR vagy cukorbetegség? Vagy csak a kamaszodás tüneteit tapasztalom?

Figyelt kérdés

1,5 éve jött meg az első mensim, szóval elég fiatal vagyok. Lehet, hogy csak a kamaszodás tüneteit tapasztalom vagy valami más állhat a háttérben? Tudom, nem mindenki orvos itt, nem is várok el szakmai válaszokat, csak a ti véleményetekre vagyok kíváncsi.

Nos, az elmúlt pár hét óta történnek velem ezek.

-Ki van pattogva a hátam, viszket

-Kissé lehangoltnak érzem magam, de nem feltétlenül depi

-Már ott tartok, hogy napi 13 órákat alszok, de mégsem tudok felkelni, mert olyan fáradt vagyok

-Jobban kívánom az édességeket

-A múltkor ettem 2 szelet sütit és hányingerem lett tőle, rosszul éreztem magam

-Néha fáj a fejem

-Ha hirtelen állok fel, elsötétül körülöttem minden, kicsit szédülök, de még soha nem ájultam el

-Picit lassan gyógyulnak a sebeim

-Hajnalban néha arra kelek, hogy korog a gyomrom

-Az arcom és a hajam nagyon gyorsan zsírosodik.

De sem szomjas nem vagyok, sem éhes folyton, és nem látok homályosan.

Ami még rátesz egy lapáttal, hogy apai ágról a nagypapám cukros volt. És ha jól tudom, genetikai dolog, szóval van rá hajlamom.

Ezt így nem tudom elmondani a szüleimnek, már célozgattam, de amúgy nem tudják még, hogy miről van szó. Csak kiröhögnének, hogy "hirtelen orvos lettem vagy mi"?

Senkinél nincs itt cukormérő, nem tudnám megmérni. Kisvárosban lakunk, mi legalábbis a külvárosban. Nem tudok egyedül patikába, orvoshoz menni, az ott dolgozók anyának ismerősei, lebuknék.

Nincs lehetőségem.

Szerintetek ha szándékosan mennék gyakran wcre, innék sokat és mondanám magam fáradtnak, felkeltené eléggé a figyelmüket?

Elvinnének egy laborra? SOS


2023. jan. 4. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Én állandóan ezeket a tüneteket tapasztaltam kamaszkoromban, 13 éves korom óta. ÉVEKIG féltem, hogy cukros lehetek, egyszer egy rutin vérvételen 5,6 volt a vércukrom (6,0 a felső határ) és rendesen bepánikoltam, pedig a háziorvos egyáltalán nem is foglalkozott vele (mivel jo volt xd), csak én hittem, hogy ez már annak az előjele. Az én családomban anyai ágon minimum 4 cukorbeteg rokon van + én stresszesebb időszakokban még a klasszikus tüneteket is produkáltam (fogyás, gyakori vizelési inger), de szerencsére azóta sem vagyok cukros. Hidd el megértem milyen sz*r amikor így félsz egy betegségtől.

Amiket te leírsz, tipikus kamaszkori problémák, pl fáradékonyság, zsíros bőr, pattanások, édességet kívánod abszolút a hormonok miatt vannak. A sütitől egészséges embernek is lehet hányingere. Annak, hogy felálláskor elsötétül a kép, nincs köze a vércukorszinthez, olyankor a vérnyomásod esik le, hirtelen nem jut elég ver a fejedbe - ez rengeteg emberrel előfordul.

Ha szeretnél megnyugodni, akkor elmehetsz egy távolabbi patikába, ahol nem ismerik a szüleidet, ott meg tudják mérni a vércukorszintet. Amíg nincs objektíven kizárva egy betegség, úgysem fogsz tudni megszabadulni a gondolattól, hogy mivan ha mégis, nekem is csak ez segített. Ha szándékosan akarod produkálni a tüneteket, nem biztos, hogy fel fog tűnni a szüleidnek - pl lehet nem jártasak a betegségben, vagy azt hiszik csak felfáztál..

De hidd el ezek a tünetek eléggé mindennaposak, én nem gyanakodnék cukorbetegségre.

2023. jan. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, valószínűleg tényleg igazad van. Csak képzelem
2023. jan. 4. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!