Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Légmell vagy tüdőembólia?

Légmell vagy tüdőembólia?

Figyelt kérdés
Szúró fájdalmat érzek a mellkasomban, köhögéskor intenzívebben érzem, félek hogy valamelyik ezen kettő súlyos kezelhetetlen betegségek közül. Dohányzom sajnos, elektromos cigit is használni szoktam.

2023. jan. 16. 17:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
18 éves lány vagyok.
2023. jan. 16. 17:31
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is szokott lenni, általában nem találnak semmit. És kis időn belül el is múlik.


Nem stresszelsz valamitől? Mi után jelentkezett ez a problémád? Nincs valami mentális betegséged, az miatt is szokott előfordulni ilyen.


Legtöbbször olyan embereknél szokott előfordulni ilyen, aki magas vékony, ezt egy ismerős doki mondta neksm is, mikor voltam nála.


Ha van valami baj, írj privátban, és megpróbálok segíteni. Esetleg rá írok a dokira, ha úgy van.


De nem valószínű, hogy légmell, az eszméletlenül nagy fájdalommal jár, és nem húznád sok ideig vele, tüdőembóliád, meg 100%, hogy nincs, fiatal is vagy, és nem ezek a tünetei, általában ott van egy fáradékonyság, és láb fájdalom előtte. És spontán jön.


20/F

2023. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én inkább a dohányzásnak tudnám be ezt a dolgot, de így ezt nem lehet megállapítani, nem igazán az embólia tünete. Légmell az más kérdés, az már okozhat ilyen panaszokat, egyáltalán nem minden esetben okoz nagy fájdalmat, az akár ha nagyon kis mértékű és még röntgenen sem látszik, akkor spontán is rendeződhet, de én ezt így vizsgálatok nélkül nem zárnám ki. Menj el orvoshoz, ha nem múlik, nem tudom mennyi ideje áll fenn, illetve folyamatosan fáj-e.
2023. jan. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Remélem hogy tényleg nem valami komoly. Egyébként nem diagnosztizáltak még semmivel, de pánikrohamaim szoktak lenni, szóval az lehet hogy pánikbeteg vagyok, de ilyen fájdalom nem volt még csak másmilyen mellkasi fájdalom. Én alacsony vagyok. Annyira nem nagy a fájdalom. Tegnap óta tart. Furcsa mert múltkor amikor mellkasi fájdalommal mentem korházba akkor volt lábfájdalom is, de akkor nem találtak semmit. Nem tudom, eldől majd csak attól félek ha nagy hirtelen fog jelentkezni és nem lesz idő mentőt hívni.
2023. jan. 16. 19:33
 5/14 A kérdező kommentje:
ha nagy baj van*
2023. jan. 16. 19:34
 6/14 anonim ***** válasza:

Légmell ami kis mértékű, az nem légmell. Mármint nekem így mondta a Doktornő. Van egy hasonló betegség, ami miatt lehet ez, de az rendeződik idővel.


Kérdező, szerintem cdak szimplán hipochonder, ahogy én is és sokan. Szóval, addig nem lesz neki jobb, míg ki nem vizsgálják.


Ez ilyen, és nincs ezzel semmi baj.

2023. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezen most felesleges agyalni, az embólia miatt nagyon rosszul lennél, légmellnél meg megint azért éreznéd, ha nagyon nem stimmel valami, akkor mennél orvoshoz, de én most azt gondolom, hogy bár 1 napja van, de menj el az orvoshoz, inkább feleslegesen menj. Fizikális vizsgálattal is sok mindent meg lehet állapítani.
2023. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De a légmell az sokkal súlyosabb és sürgős kezelést ígényel mint az embólia, nem? Most nem merek utána olvasni jobban, csak ennyi érdekelne.
2023. jan. 16. 19:37
 9/14 anonim ***** válasza:

Nincs bajod nyugi. Pánikroham is lehet enyhébb, és attól is lehet, hogy maradt a fájdalom a mellkasodban, vagy csak félre ment a levegő. Rosszul mozdultál.


Ne olvass semmiképp róla, azzal többet ártasz magadnak.


Megnyugvás kedvéért elmehetsz házidokihoz, az meg még az nap elküld téged, egy mellkas röntgenre.


De ha szeretnéd tényleg megkérdezem a doktornőt, csak fogalmaz meg neki egy szöveget.


Nem szedsz valami gyógyszert? Túlsúlyod nincs? Mert az is nyomhatja a mellkasod.

2023. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Légmellnél tűvel megböknek, és annyi. Embólia, az nagy eséllyel ha későn veszik észre akkor halállal zárul az esetek nagyrészében. Injekció se áll mindig rendelkezésre, főleg nem a mentőkben.
2023. jan. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!