Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyakori vizelési inger oka?

Gyakori vizelési inger oka?

Figyelt kérdés

Légyszi, csak komoly válaszokat, köszönöm!


Sajnos hónapok óta (max 1 éve) jellemző rám, hogy nagyon gyakran és nagyon kell pisilnem.

Tulajdonképpen már az első inger, ami jelez, annyira erős, mintha már nagyon sok vizeletet tartogatnék már régóta, pedig egyáltalán nem így van.


Kíváncsiságból megmértem, mennyi is ürül ilyenkor valójában, és döbbenten tapasztaltam, hogy leggyakrabban csak 1,5-2 dl-ről van szó. És nem tartom reálisnak, hogy ilyen kevéstől már ennyire kelljen pisilnem. Ha nagyon muszáj, sokáig vissza tudom tartani egyébként, de 3-4 dl között már sokkal kellemetlenebb és nehezebb is.


Maga a vizelet egyébként nem feltűnő, egészséges színe és szaga van.

Napi folyadékbevitelem (tiszta víz) 2 és 2,5 liter között mozog, vizelet pedig 1,7-1,8 liter termelődik 24 óra alatt.

(Naponta 6-8 alkalommal ürítem, de ez csak kisebb-nagyobb tartogatások mellett ennyi. Tehát ha minden alkalommal rögtön mennék, amikor kell, valószínűleg 10 fölötti szám is lenne.)


Cukros ételek fogysztása után még rosszabb a helyzet, de sajnos azok nélkül is ugyanúgy fennáll probléma.


Talán csak kicsi a hólyagom, de mivel régebben ilyen tüneteim nem voltak, aggódom, hogy valami más bajom van. A háziorvosom sajnos nem vesz komolyan, mert hipochondernek tart (tudom, az vagyok...) mert szerinte csak simán hozzászoktattam magamat, hogy túl sok vizet iszok.


Hipotireózisom van, úgyhogy rendszeresen járok vérvételre, ott minden rendben szokott lenni. Tavaly is voltam, illetve vizelet vizsgálat is volt, meg vesefunkciós teszt májusban.


Köszönöm a segítséget, tanácsokat előre is!


25/N



2023. jan. 19. 23:33
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
#10 sosem vagyok szűk nadrágban, pont hogy nagyon laza kényelmesben :)
2023. jan. 20. 17:21
 12/19 anonim ***** válasza:

Milyen cukorbetegséghez hasonló tüneteket produkálsz még? Szomjúság,fáradtság, kívánod a cukrot, vizket odalent stb.


Mindenképp nézesd meg a cukrod!

2023. jan. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Ezek mind meg vannak, meg szokott lenni néha kisebb nagyobb fogyásom is, például 5 nap alatt 1,5 kiló..


De aztán mindig visszaeszem valahogy. :(

2023. jan. 22. 11:34
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom írták-e, de húgyúti fertőzés is lehet.
2023. jan. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
6. voltam, kissé pontosabban fogalmazva, nem arra értettem, hogy nyilallásszerű gyorsasággal jelentkezik a vizelési inger, hanem főleg amikor előredőlt, guggoló pózban történik a művelet, akkor szokott távozni a hólyagból egy-egy apró vesekő, ha ez lenne az esetedben fennálló probléma. De ha maga a vizelési inger jelentkezése jár alhasi nyilallásokkal, még ott is érdemes vesekövességre gondolni, csak ilyenkor a felsőbb húgyutakat bántja. Egy UH-t mindenképp megér, illetve még egy vesefunkció is hasznos lehet, de a doki jobban tudja, mire van szükséged esetedben.
2023. jan. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Nekem így kezdödött a szklerozis multiplex. Ne ijedj meg, erre kicsi az esély, vizsgáltasd ki, az a tuti. Lehet sok minden màs is, járj utána.
2023. márc. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Cukrom rendben, és a vizelet tenyésztés is abszolút negatív lett.


Az orvosom szerint biztos csak "idegi alapon" történik.


Úgyhogy továbra sem tudni, mitől van, de nagyon rossz érzés.

2023. márc. 7. 01:04
 18/19 anonim ***** válasza:
Hasonló van nekem is időnként. Egyrészt sokat iszom, tehát sokat pisilek, másrészt ha érzem hogy kell rögtön megyek.
2023. márc. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ja és most volt laborom, nekem is jó a vesém. Szóval ez lehet vegetatív dystonia..
2023. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!