Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért hallok rosszabul az...

Miért hallok rosszabul az egyik fülemmel?

Figyelt kérdés

Ha kipróbálom mind a kettő fülem, feltűen észrevehető, hogy az egyik rosszabb. Hallok vele, de ha valaki halkabban beszélne azt már nem érteném. Viszont amikor a rosszabat dugobb akkor mindent ugyan úgy hallok szinte. Meg olyan érzés a fülemnek amit bedugtam, hogy nem is dugom be. Zene hallgatásnál is feltűnik ez az elváltozás (nem hangosan hallgatok). De van mikor elkezd fájni az a fülem. Van mikor viszketni is, de ez ritkább.


Mitől van ez? Az asszimetria miatt? Vagy zsír volna az ok? Talán valami súlyosabb? Elmegyek orvoshoz, de szeretném tudni, hogy mitől lehet ez. Avagy, hogy ti mit gondoltok erről.


2023. jan. 27. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:
A fül-orr-gégész megvizsgál és ha semmit nem talál / vagy olyat nem ami magyarázná a panaszokat, akkor elküld hallásvizsgálatra és kiderül.
2023. jan. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Csabi34 ***** válasza:

Nekem pont ugyanez volt, és az én esetemben fülzsír okozta, a fül orr gégész kiszedte egy géppel a fülzsírt a fülemből, ami több évtizede gyűlt. Nálam az súlyosbította a helyzetet, hogy éjszaka füldugót használok, és ez pedig segít betolni mélyre a fülzsírt és a végére már az egyik fülemen 40%-kal rosszabbul hallottam, de a fülmosás teljesen helyrehozta.

Mindenképpen mielőbb fül orr gégészhez kell menni.

2023. jan. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!