Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orvostól szeretnék tanácsot...

Orvostól szeretnék tanácsot kérni, 18 éves lány vagyok, és kezdenek aggasztani az alábbi tünetek. Esetleg aki ért hozzá, tud tanácsot adni, segíteni?

Figyelt kérdés

Mindig szorongó lány voltam, kevés önbizalommal, ez nagyjából mindenben korlátozott engem. Tavaly olyan szintre fajult ez az állapot, hogy pszichológus majd pszichiáter segítségét kellett kérnem, akik szorongásos depresszióval diagnosztikáltak, amire gyógyszert kaptam. Nem örültem neki, de nem láttam más megoldást. Két gyógyszert próbáltam ki, egyik sem működött, és mivel nem teljesült az ígéret, önkényesen elhagytam, ugyanis tartottam a következményeitől. Kb 7 hónapig szedtem a gyógyszereket. Minden erőmmel küzdök, hogy túléljek, most orbáncfű és citromfű gyógynövényekre váltottam, hátha, valamint szervi okokat kerestem, vérvételre mentem ahol kiugróan magas prolaktin szintet mértek, és kissé magas koleszterint. Előbbire már szedek gyógyszert,más bajom nem volt. Azonban amik aggasztóak azok a fizikai tünetek:

Beszédzavar alakult ki nálam nem tudok artikulálni, összefolynak a szavaim, időközönként érthetetoen amit beszélek, valamint nem tudom kifejezni magam. Nagyon félelmetes a memória romlásom, akár egy demens idősé. Magyar alapszavakra nem emlékszem, egy 10 szavas mondatban 2 szóra nem emlékszem, és szinonimát se találok rá. Folyamatos szédülést érzek, de nem egyensúlyérzék vesztést, hanem ilyen összemosódást. Fejem gyakran fáj, nyomást érzek a tarkómnál. Tanulás nehezen megy, szociális ingerek megviselnek, nem találom önmagam, szorongás megfojt, de ennek ellenében mégis úgy érzem mégsem ezek a lelki okok állnak a háttérben, bár bízok benne. Ami még aggasztó, de sosem gondoltam ezekre egy problémaként, hogy kezeim már az ötödik éve, hogy időközönként, hónapokik fennáll egy állapot, ami a folyamatos kézzsibbadással jár, hajnalanta feszítő fájdalom hasít a karomba, mintha szét akarna robbanni, reggelente nem tudom az ujjaimat kinyitni. Ez persze egyszerűen lehet egy kéztőalagút szindróma, orvosok nem tudták megmondani, egyből műtétre küldtek volna, amit nem vállaltam be. Ami talán fontos körülbelül két éve folyamatosan pattanak el erek a lábamba, és véraláfutások keletkeznek főleg comb részen, van, hogy egy hónapban többször is, de havonta előfordul, hogy egy egy bevérzést látok a lábamon.

Ha valaki ezt elolvasta, időt szánt rám, nagyon hálás vagyok, ha megtette értem, kérlek ha tudsz segíteni bármiben akkor írj. Orvoshoz fogok fordulni mindnekepp, de szeretnék meghallgatni pár objektív véleményt. Egy éve depresszióval diagnosztizáltak, azonban az állapot már jó ideje fennállt. Fél évig szedtem, gógyszert ami nem hatott így elhagytam. Szedülés, beszédzavar, memóriavesztés, stb körülbelül egy- másfél éve kezdődtek, az utóbbi fél évben súlyosbottak. Kérlek segítsetek nekem.



2023. jan. 28. 18:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%
Az attól való félelmed, hogy "rabolod a háziorvosod idejét" szorongásos-önbizalomhiányos tünet. Nem tudod az idejét rabolni, mert munkaideje van, 8-délig ott kell ülnie akkor is, ha te nem mész oda. Viszont azért kapja a fizetését, hogy téged a megfelelő szakorvosokhoz továbbirányítson. Az előzővel ellentétben - amellett, hogy nyilván fennáll pszichés betegség is, és egyetértek azzal, hogy hatástalan gyógyszert nem kell szedni, viszont ezt orvossal egyeztetve lehet csak megtenni - szervi betegséget is el tudok képzelni, ezért küldtelek neurológushoz, viszont ha a tünetek (szédülés, beszédzavar, zsibbadás, egyéb megfoghatatlan furcsa érzetek) megjelenése kísértetiesen egybeesik a gyógyszerek hirtelen önkényes abbahagyásával - ami szigorúan tilos - , akkor itt lehet megvonási tünetekről is szó. Nem vagy orvos, ne gondold, hogy jót teszel a szervezetednek, ha a saját 18 éves élettapasztalatodra bízod az orvosok 6+5+X éves egyetemi képzettsége és rutinja helyett. És még mindig nem értem, mit csinálnak a szüleid, míg te szenvedsz és alig bírod magad egyáltalán vonszolni az életben?
2023. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, a gyógyszer abbahagyását önkényesen döntöttem el, erről természetesen kikértem a pszichiáterem véleményét, aki szinte vállat vont rá. Szüleim áltudománynak tartják a pszichiátriát, pszichológiát, azt mondták elég idős vagyok ahhoz, hogy ilyen döntéseket hozzak meg, mint pl a gyógyszer szedése, bár ők nem támogatták. Egyéb tüneteimről nem beszéltem nekik, (sokszor rám szólnak, hogy beszéljek normálisan - rosszindulat nélkül,- mert nem lehet érteni) tartok a reakciójuktól, attól félek nem értenének meg, ezért nem beszélek általába a problémákról, attól tartok félreértenék, nem tudnám átadni, de ennyi idősen egyébként is azt gondolom, hogy magam is tudok igényelni szakmai segítséget, egyébként leírva rosszabbnak tűnhet az állapotom, mint ránézésre élőbe.
2023. jan. 28. 20:23
 13/20 A kérdező kommentje:
Egyébként a fizikai tünetek a kézszibaddás már 13-14 évesen elkezdődött, a véraláfutások lábon körülbelül két éve lehetett 16 évesen, az egyéb gondok egy talán már másfél éve kezdődtek, most súlyosbodtak nagyon. A gyógyszert Júniusban kezdtem el szedni, most decemberben tettem le.
2023. jan. 28. 20:28
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
Az ideális mondjuk tényleg egy komplett neurológiai, pszichiátriai és belgyógyászati kivizsgálás lenne, olyan szakembereknél, akik nem a vállukat vonják. Még úgy is, ha esetleg utazni kell hozzá.
2023. jan. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
80%
Ha azok a tüneteid, amiket leírtál, akkor az állapotod nem rosszabbnak tűnik, hanem rossz! Ha semmi más nem lenne, mint a beszédzavar és az elpattanó erek, az is pont elég rossz lenne. Nagyon peches vagy, hogy ilyen tudatlan és nemtörődöm szülőkkel vert meg a sors, nyilván ők az okai a pszichés megbetegedésednek. Ha a pszichiáter nem vesz komolyan, próbálj meg máshoz menni, ha lehet. Így nem állhat hozzá egy orvos, hogy vállat von; ha nem működik a javasolt gyógyszere, akkor másikat kell adnia, és köteles felvilágosítani a beteget a hirtelen megvonás következményeiről. Olvasd el a betegtájékoztatókat, valószínűleg vissza fognak köszönni a tünetek. Pszichológushoz se jársz már?
2023. jan. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Abban biztos vagyok hogy nem elvonási tünetek, ugyanis régebb óta fennállnak mint ahogy abbahagytam a gyógyszer szedését. Egyébként ezt követően semmi tünet nem jött elő, ahogy közben sem változott semmi, és a gyógyszert megkezdve se alakult ki semmilyen mellékhatás.

Eleve pszichológus küldött ide két időpontot követve, mondván ő nem tud ezen segíteni, mert " az agy biokémiai egyensúlya bomlott fel, hormonok és egyéb más, és nem traumatikus jellegű". Ezt két alkalomból mondta nekem, 50 perces beszélgetés helyett 20 perces beszélgetést, meg egy tesztet követve.

2023. jan. 28. 20:56
 17/20 anonim ***** válasza:
61%
Lehet, hogy az iskolaorvos be tud utalni máshova, ifjúsági pszichiátriára. Meséld el neki a helyzetedet. Milyen iskolába jársz: gimnázium vagy szakma? Ezt a közeljövőd szempontjából kérdezem. Dolgoznod kellene méghozzá elég pénzért ahhoz, hogy magánorvosi, magánpszichológusi ellátást igénybe tudj venni, mert ez így szégyenteljes.
2023. jan. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Gimnáziumba járok, idén érettségizek, tovább fogok tanulni, egyébként egy korábbi problémám miatt következő hónapban meg kell látogatnom háziorvosom, akkor tudok beszélni vele erről.
2023. jan. 28. 22:13
 19/20 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem szklerózis multiplex is lehet. Kellene egy agykoponya mr.


Nem biztos,hogy az mr mutatna MÉG bármit is.


Engem 1 teljes éve nem tudnak diagnosztizálni,csak 3 havonta járok vissza.


De a gyanú fenn áll a tünetek miatt!


Milgammát szedhetsz,vitamin! MilgammaNeuro

2023. jan. 29. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
84%
Szia, kérdező! Mi van veled azóta?
2023. júl. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!