Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Székelés után sokáig kell...

Székelés után sokáig kell törölni, krémes állagú széklet. Néha utólag is rá kell törölni fél óra elteltével. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Már néhány éve, hogy krémes állagú a székletem és sokáig kell törölni. Kb. Fél tekercs wc papírt elhasználok egy alkalommal, ami nem normális. A legtöbbször kb. Fél óra elteltével rá kell törölni, és a papíron látszik, hogy volt ott széklet.


Próbálkoztam egy ideig máshogy enni, zsíros ételek nélkül, rostban gazdagon, de nem lett változás. Sőt, sokszor puffadok, sokat szellentek.


Háziorvos nem foglalkozik vele, de a hasi ultrahangon kezdeti elzsírosodó (nem elzsírosodott) májat diagnosztizáltak. Semmi alkoholt nem fogyasztok. Esetleg van valakinek valamilyen ötlete, tippje?



#puffadás #széklet #máj #szellentés #Nehéz törlés #Zsíros máj
2023. febr. 12. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem normális az állaga és zavaró, a gasztroenterológiai szakrendelést kell felkeresni.
2023. febr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Használj nedves törlőkendőt, sokkal jobb, mint egy fél tekercs papír. Ezenkívül erősítsd a záróizmot intim tornával.
2023. febr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy krémes nem tragédia. Van akinék az normális. Amúgy ha jól sejtem lehet intolerancia pl. lisztérzékenység vagy laktóz, fruktóz. A puffadást SIBO okozza sokszor. De persze más is lehet.
2023. febr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vegyél vizes WC papírt, nekem ez megoldotta, 4-5 db és tiszta leszek.
2023. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Járj ritkábban.
2023. febr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hello, változott valami a helyzet, nekem is ilyen gondom van.
2023. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!