Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet fehér széklet...

Mitől lehet fehér széklet egy-két napja?

Figyelt kérdés

Reggelente fehér a székletem, de estére teljesen jó és visszabarnul, egynap többször megyek el. Amúgy lágy székletem is van, az állaga se okés. Megyek természetesen orvoshoz, de ez is epe lenne vagy máj? Felszívódási zavar? Esetleg ibs-től?

Rosszul nem vagyok egyébként, étvágyam is van, vizeletem normális.

Köszönöm, ha válaszolsz, akinek esetleg volt hasonló, írhat.



2023. jan. 5. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"A fehér széklet oka az epe hiánya a székletben, melynek hátterében súlyos eltérések húzódhatnak meg, például a máj, a belek, az epehólyag, epeutak rendellenességei. A májban termelődik az epe, mely az epehólyagban raktározódik. A széklet normál barna színéért az epefestékek a felelősek, melyek az emésztési folyamatok során a májból a bélbe választódnak ki.


Ha a máj nem termel elég epét vagy az epeutak elzáródása miatt az epe nem tudja elhagyni a májat, a széklet fehér színű lesz. Ilyen fordulhat elő hepatotisban, biliáris cirrhosisban, epekövességben, az epeutak szűkülete esetén, metabolikus okok esetében.


A tumor is beszűkítheti az epeutakat, de akár gyógyszer-mellékhatás is lehet, például egyes antibiotikumok, gomballenes szerek mellékhatása."

2023. jan. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt én is megtaláltam, de csak arra lennék kíváncsi, hogy miért reggel van, utána meg normális színű. Bár lehet, hogy ez fokozódni fog. Nagyon megijesztett most ez, orvos viszont nem tud azonnal fogadni, de holnap beszélek a háziorvosommal.
2023. jan. 5. 10:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát, én ennyit tudtam. A tested jelez. A háziorvos talán gyorsíthat, hogy amerre küld, ott rövidebb legyen a várakozási idő.
2023. jan. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gerelyke44 ***** válasza:
78%
Szia. Nyugodj meg, nem feltétlenül húzódhat mögötte komolyabb probléma! Vannak olyan egyének, akiknél a tejtermékek fogyasztása után jelentkezik az acholiás széklet. Pl. Vacsorára elfogyaszt egy tányér tejbegrízt, és utána ilyennel szembesül reggel. Olyat is láttam már, hogy kókuszdióból a nyers kókusz elfogyasztása után hófehér széklet jelentkezett. Természetesen keress majd egy orvost de az biztató, hogy "estére teljesen jó és visszabarnul". :)
2023. jan. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Vannak emésztési zavaraim, refluxot állapítottak meg pár éve, hasmenés-székrekedés váltakozik, gyakori lágy széklet, ibs tüneteim is vannak. Úgyhogy biztos, hogy van valami, de az orvosok is gyakran széttárják a kezüket, és sehová sem jutok. Voltam tavaly vér-vizelet vizsgálaton, ott magas lett a bilirubin szintem, de azt mondták ez Glibert-kór, és hogy normális. Elfogadtam, ez van. Most meg ez a széklet. Volt ilyen még régebben, aztán helyreállt, de arra is azt mondta a háziorvos, lehet nem ürült ki az epém, várjak, diétázzak, ha rosszul vagyok, ismétlődnek ezek a panaszok, elküld komolyabb kivizsgálásra. Aztán tartottam diétát, kicsit jobb lett teáztam. Most a stressztől megint ez van. De köszönöm, utánamegyek majd. Csak az a fura, hogy rosszul nem vagyok amúgy, sárga se, vizeletem is normális. Meg estére a széklet is jobb, persze a lágyság marad. De tényleg köszi, annak, aki azért válaszol.
2023. jan. 5. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!