Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hirtelen extrém pulzus mitől...

Hirtelen extrém pulzus mitől lehet?

Figyelt kérdés
Az iment felalltam inni, aztanvolt egy furan érzésem a tudomben mintha vettem volna egy nagy levegőt majd azonnal elkezdett kalapalni a szivem de extrem gyorsan. Kb egy percig tartott, aztan vettem egy nagy levegot es lelassult. Mitol lehet? Menjek be ugyeletre? Infarktus volt vagy mi ez?

2023. febr. 14. 14:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Besűrűsödött a véred, kevés vizet ittál vagy sokat ültél egyhuzamban.


Kompenzálja a szived a nyomáskülönbséget ami felálláskor az agyadat éri, ez eddig normális, de több vizet kéne inni, kávét meg koffeint egyáltalán nem kéne (vízhajtóak).

2023. febr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Ha edzeni akarod kicsit a keringésedet, akkor tizesével gugolás, napi ötven, ezzel kitolod az agyad "toleranciáját" is a nyomáskülönbség esés érzékelésére, és az oxigénellátottságot is növeled! Meg fogja szüntetni az általad képzelt "tüneteket" is...
2023. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Akkor nem igényel kivizsgálást?

Egyébként ma olyan 1 liter vizet már megittam, igaz ittam 2 kávét előtte.

Hát én ebben nem tudom mi volt a “képzelt tünet”, érezhető volt, hogy a szivem majd kiugrik.

2023. febr. 14. 15:06
 4/27 anonim ***** válasza:
Kardiológus szakorvos jelöltként azt kell mondanom a tüneteidre, de igen, igényel kivizsgálást. Nem nagyon-nagyon sürgősen, de azért belátható időn belül kardiológiai szakvizsgálatra van szükség, mert szívritmuszavarra van gyanú az esetedben. Ilyenkor szokott történni egy általános EKG felvétel, egy fizikális vizsgálat, szív UH vizsgálat, laborvizsgálat, ezen kívül, mivel időszakos a panasz, valószínűleg 24 órás Holter EKG-ra is előjegyeznek a kollégák, ha pedig azon való észleléshez túl ritka az előfordulás, a gyanú viszont alapos, akkor úgynevezett transztelefonikus EKG készüléket fogsz kapni, ami akár 2-3-4 hétig is nálad lehet, és panasz esetén EKG-t tudsz vele beküldeni a kórházba, amit ott értékelnek, és remélhetőleg kiderül belőle, kb. mi lehet. Úgyhogy azt javaslom, kérj időpontot. Ha lenne kérdésed, írjál nyugodtan privátot. Mielőbbi jobbulást :)
2023. febr. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók valószínűleg laikusok lehetnek amúgy, mert kb. egy szó se pontos abból amit írtak, nem, a vér besűrűsödése, a túl sok ülés, stb nem okoz ilyen tünetet, ahogyan ilyen tünetet a kávé se okoz, az maximum tartósabb magas pulzust okoz, de nem ennyire extrémen.
2023. febr. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Az előtem szóló (aki valószínűleg megeggyezik az előtte levő kommentelővel) szövegértésben laikus szerint a kérdés pontosan van egyáltalán megfogalmazva?


A négyes meg kb százrétű személyiség lehet, vagy kényszeres hazug!

2023. febr. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os! Mire alapozod akár a százrétű személyiséget, akár a kényszeres hazugot? A Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézetnek vagyok a kardiológus szakorvos jelölje, 2019 október 1-e óta dolgozom ott, a felnőtt kardiológiai osztályon, amit pedig leírtam, szakmailag az elsőtől az utolsóig igaz.
2023. febr. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Amennyiben a szakorvos jelölt kifejezés nem tetszik neked, ettől tekints el. Annyit jelent amúgy, hogy szakvizsgát még nem tettem. De az orvosi egyetem 6 évét 2013-2019 között elvégezetem, 2019-ben államvizsgáztam, azóta van meg az orvosi diplomám, és azóta dolgozom orvosként, mint írtam az előzőben is.
2023. febr. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

7 es ne hazudozz kérlek tovább, mert belefutsz!


Elárulnád ha már ezt állítod, hogy az általad nevezett intézet miért nem fogadja az éves kontrollra a náluk megmentett embereket?

Az egész család adó 1%-a oda megy amióta lehetőség van erre.

Ne az ürügyet írd le amit hivatalosan kommunikálnak!


Akkor mi a válasz erre, ha már ilyen benfentesnek állítod be magad?

2023. febr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Akár tetszik, akár nem, az, hogy nincs rá kapacitás. A COVID járvány alatt mindenki beszart, hogy jaj-jaj, majd a kórházban biztos összeszedem, stb és átestek a ló túloldalára, és nem csak akkor nem mentek orvoshoz, amikor amúgy nem is kellett volna, de azok se mertek jönni, és azok se mentek se kontrollra, se befekvésre, se sehova, akiknek ez igenis kellett volna. És most se nálunk, se máshol, nem győznek futni a dolgok után. Ugyanis a betegségek viszont nem várnak. Olyan katasztrofális állapotba került betegek érkeznek NAPONTA, hogy csak nézünk. Heti szinten referálnak az intézetünknek kb 30-40 olyan beteget, akit soha nem láttunk, és akik az időkésedelem miatt, amiatt, hogy a covid alatt nem mertek orvoshoz menni, vagy pedig mert egész egyszerűen ugye mivel az ottani kiesés miatt egész egyszerűen időben minden megcsúszott a rendszerben, olyan állapotban vannak mind a 30-40-en, hogy szakmailag és minden szempontból kb. 1 héten belül SZÍVMŰTÉTRE szorulnának, és nem lehet őket hazaküldeni. Közben pedig kb. sosincsenek üres ágyainak, mert ezek az akutan beeső, de már krónikussá vált roncsok várják rajtuk a műtétüket. A befekvésre előjegyzetteket pedig nem győzik hátrább-hátrább és hátrább előjegyezni, mert annyira nincs jó humoruk az adminisztrátorainknak, hogy felkínálják, hogy jöhet, de arra számítson, hogy egy a padlóra lerakott kis matracon fog tudni csak aludni, vagy a folyosón ülve, mert a betegágyak egytől-egyik tele vannak. Remélem, sikerült kicsit világosság tennem a helyzetet.
2023. febr. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!