Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Napi 5-6 kiadósabb étkezés...

Napi 5-6 kiadósabb étkezés ellenére izmok vékonyodása mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

35 éves férfi vagyok,

az utóbbi közel 2 évben folyamatosan lassú vékonyodás figyelhető meg a comb izmaimnál, vállaimnál, alkaromnál. Olyan, mintha jobban kirajzolódnának az inak is. Mellé a tenyerem és talpam is sokkal laposabb lett.


Amilyen vizsgálatokon átestem eddig:

- terheléses cukor: negatív,

- ENG vizsgálat neurológián negatív

- Teljes labor, b12, d vitamin szintekkel, CRP, kortizollal: negatív

Teljes laborban csak évek óta a monocita %, vagy a sima monocita csillagozott és enyhén emelkedett.


Létezhet, hogy folyamatos szorongástól, stressztől az elmúlt 2 évben kiadós napi 5-6 étkezés mellett is bontódna az izomzat és a zsír is? Mindig húsosabb alkat voltam.


Jelenleg 178cm és 78kg vagyok, de a nyakam is szemmel láthatóan elvékonyodott. Mindössze 35cm a nyakkörfogat, 33cm a kar, 51cm a comb, 36 cm a vádli, mellbőség 97cm.


Állandóan ennék, fokozott étvágyam van. Az utóbbi időben a nyáltermelésem is fokozottá vált, gyakorta kell köpetet ürítenem. Ezt köhögés nem kíséri. Székletem rendben, bár vannak benne gyakran emésztetlen ételdarabkák. Pl. ha babot eszem, akkor szemmel láthatóan emésztetlenül a székletben látszódik.


Gyakori puffadás is jelentkezik mostanában, és ébredésnél enyhe torokfájás, izületi fájdalom is. Napközben pedig enerváltság, fáradékonyság napi 7-8 óra alvás ellenére is.


Szerintetek merre lenne érdemes tovább vizsgálódni?

Szerintem nem normális napi 5-6 étkezés mellett ez az izomból vékonyodás. :(


Amit még fontosnak tartok megemlíteni magánéleti trauma miatt 2017-2020-ig erősen alkoholizáltam, közel 4 éven át napi 2 liter bor és hozzá 4-5 doboz sör ment szünetmentesen minden áldott nap...

2021-2022-ben már csak napi 2 doboz sör ment, majd 1 doboz, és teljesen tiszta 1 hónapja vagyok.


Köszönök előre is minden hasznos tanácsot, ami közelebb visz a megoldáshoz.


35/F



2023. febr. 17. 03:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Amit még kihagytam: pajzsmirigy vizsgálat is teljesen negatív, és tüdő, szív, fog, fül-orr gégészet is!
2023. febr. 17. 03:06
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nem lehet, hogy inkàbb szàlkàsodtàl! Akkor van, hogy vékonyabb lesz minden részed!
2023. febr. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szálkásodtam is nyilván. Viszont érdekes, hogy pont most, és napi 3000 kalória mellett. Világ életemben kissé húsos voltam.

Belső postaládás szórólaposként dolgozom a városban, de már közel tíz éve.


Átlag napi 9-13 km közötti a terület, amit bejárok. Kerekítsünk és legyen mondjuk a full átlag 10km. Mellé ugye napi 4000 db lapot szórok a ládákba 2 fajta lapból 2000-2000 db-ot. Az is gondolom fogyaszthatja a kalóriát.


Lehetséges, hogy emellett a tempós munkám mellett a kb. utóbbi 2-3 év fokozott, állandósult stresszhatás így lekapta volna rólam az összes húst és zsírt?

2023. febr. 17. 11:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Férjemnek izomsorvadása van...mai napig nem tudjuk mi okozza...

Számtalan vizsgálat, vérvétel stb.

Nem találják az okát.

35 éves

2023. febr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnálom nagyon. :( Neki hogyan kezdődödött? Mik voltak az első tünetei, és honnan indult ki az egész?

Tumormarkereket néztetek laborból, gyomornál gyomortükrözés volt?

Neurológusnál ENG/EMG vizsgálat?

2023. febr. 19. 12:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Még genetikai vizsgálaton is voltunk Debrecenben

Volt gyomor,végbéltükrözés,tumormarker.

Kontrasztanyagos Ct

EMG/ENG vizsgálat is.

Most megy majd magán Pet-ct vizsgálatra,mert már hypohonder lett sajnos.


Gyenge a keze,lába

Ennyi volt a tünet

2023. febr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lényeg, hogy szinte az összes lényeges vizsgálat megvolt! Mennyit fogyott a sorvadás kezdete óta? Hány kiló a különbség?
2023. febr. 19. 14:45
 8/9 anonim ***** válasza:
7 kg fogyott eddig
2023. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mennyi idő alatt ment le ez a 7kg? Teljesen ugyanolyan a táplálkozása is, mint régen?
2023. febr. 20. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!