Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Második alkalommal vagyok...

Második alkalommal vagyok beteg három héten belül, jelenthet mindez immunrendszeri problémát?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hat hónapban átmentem egy ővsömörön és az elmúlt 3 hétben második alkalommal lettem beteg. Akkor influenza A típust mutatott ki a teszt és most is ugyanazok a tüneteim (hőemelkedés, orrfolyás, nátha, torokgyulladás). Akkor egy héten át szedtem gyógyszert igy mondhatom azt , hogy két héten belül lettem újra beteg azonos tünetegyüttessel.

Mindez mögött lehet immunrendszeri gyengeség/kimerültség? 30 körüli nő vagyok.



2023. febr. 25. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ûdvözöllek! Immunhiànyos betegség esetén az immunrendszer egy része nem làtja el tökéletesen a feladatàt. Ha a hiànyzò mûködés vagy a nem megfelelô funkciò oka öröklött- a szûletéskor màr meglévô elsôdleges vagy veleszûletett immunhiànyròl beszélûnk. A tûnetek màr csecsemôkorban jelentkezhetnek, de olyan is elôfordul, hogy akàr évtizediekig lappanganak.
2023. febr. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az influenzának több változata van. Ha az A ellen van már védettséged, még mindig megfertőzhet a B, vagy más változata. Ha oltott vagy influenza ellen, akkor is elkaphatod a betegség egy másik variánsát, akár egymás után is.

A stressz is gyengíti az immunrendszert, de én ennyiből nem következtetnék immunhiányos betegségre, se gyengeségre.

2023. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Jelenleg nem csináltam tesztet de fogok.

Leterhelt, stresszes, fizikailag és mentálisan kimerítő időszakban mögöttem. Az elmúlt években pedig nem voltam beteg szerencsére, igy most egybe jött.

Nem vagyok oltva influenza ellen.

2023. febr. 25. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!