Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 5.0 mmol/L triglicerid szint...

5.0 mmol/L triglicerid szint nagyon magas?

Figyelt kérdés

Voltam vérvételen és 5.0 mmol/L volt a triglicerid szintem.

Mit kell tenni ilyenkor?

33/F



2023. febr. 26. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Magas a vérzsír értéked. Ami szív és ér rendszeri problémákhoz, betegségekhez vezethet.


Az étkezésed kellene megreformálni, alacsonyabb koleszterin tartalmú ételeket enned.

2023. febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ez elég összetett, nekem ennél magasabb is volt sajnos, én örököltem ezt, kb 13 éves koromban is már a határérték felett volt a koleszterinnel együtt ez az eredményem, most 40 vagyok..


Jó hír, hogy gyógyszerrel szépen le lehet vinni… rossz hír, hogy sok mellékhatása van a gyógyszernek.


Én atorvastatint és Lipidil supra nevű gyógyszereket szoktam kapni a vérzsírokra, de sokat segít a mozgás is. Nálam az alacsony koleszterin tartalmú ételek fogyasztása, pl tojasmentes vagy a vegetáriánus étkezés (másfél évig próbáltam) SEMMIT sem segített.


Ami segített az a kontrollált szénhidrát bevitel ésszerű zsirfogyasztással

Most egy éve étkezem úgy, hogy nagyon kevés szénhidrátot fogyasztok és azt is általában nyers zöldségből vagy teljeskiőrlésű gabonából készült termékekből fedezem és sok fehérjét eszem meg telítetlen zsírokat.. most gyógyszer nélkül is éppen a határérték felett vagyok csak. (20 év után most úgy tűnik végre ez beválik és tartható)


Ami ront rajta az az elhízás, a pialas, a dohányzás, a stressz.


Vannak jó belgyógyászok akiknek ez a szakterülete, vannak alternativ módszerek, de első körben úgyis az lesz, hogy felírják neked vmelyik sztatint vagy a lipidilt aztán szedjed meg adnak életmódbeli tanácsokat..

2023. febr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!