Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Két hete tartó éjszakai...

Két hete tartó éjszakai rohamokban jelentkező köhögés felső légúti megbetegedéssel normális?

Figyelt kérdés

Sokszor van felső légúti betegségem, de ilyen fajta köhögésem még nem volt. Olyan mintha nem tudna felszakadni, és főleg este elkezd kaparni a légcsővem, és amint elalszom, rohamokban tör rám ez a száraz fullasztó köhögés, és szinte semmi nem jön fel. Napközben nem vészes. Terhes vagyok, első trimeszter, orvos nem írt fel a antibiotikumot, pedig nagyon szarul vagyok, fulladok. Oxigénszaturációm jó, mégis úgy érzem, mintha nem kapnék levegőt, nehezen beszélek.

Normális, hogy ilyen sokáig húzódik? Másnak is volt ilyen? Vagy ez valami szövődmény? Asztma? Igaz, még csak 12.napja vagyok beteg, de nekem ilyentájt már bőven jobb szokott lenni a köhögésem. És most már kb egy hete szinte semmit nem alszom éjjel,hullafáradt vagyok. Holnap megyek vissza a dokihoz, de nem tudom, ír e fel valamit.



2023. febr. 27. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Megfázás, influenza, köhögés:

Hagymatea, hagymaszirup - köhögésre, köptető:


[link]


Mentolos légzés könnyítő kenőcs:

[link]

Vagy ez (Bár kicsi, nem kell egyszerre sok):

[link]


Próbálj pihenni, nem túlerőltetni magad. Nagyobb mennyiségű C vitamin (3x500-1000 mg), bő folyadék bevitel (pl. mézes-citromos tea, vagy gyömbéres-kurkumás tea, ha nem annyira fáj a torkod), az orrodra: orrcsepp, vagy orrspray (amelyiket jobban elviseled) amennyiben folyik.


Ha elviseled (bírja a gyomrod), nyers fokhagymát is ehetsz, vékonyan szeletelve mondjuk vajas kenyérre. A fokhagymában van természetes antibiotikum. Mézben is. HA mézes-citromos teát iszol, ezeket ne a forró teába tedd, mert tönkre teszi a hatóanyagaikat. A kurkumát azért ajánlottam (akár teában is), mert jó gyulladás csökkentő. A gyömbér pedig fokozza a hatását.


Van kapszulában is:

[link]


Vagy bedobsz egy ilyet - elosztva hét napra - akkor javít az állapotodon.

[link]


De ezt tényleg csak akkor, ha mérsékelten gyulladt a torkod (mert a gyömbér, és a chili is marhatja az érzékeny, gyulladt torkot).

Jobbulást!


További válaszok:

1) Nem, nem normális, hogy ennyi ideig elhúzódik.

2) Lehet, hogy száraz a levegő, abban a szobában, ahol aludni térsz. Ilyenkor a párásítás segíthet. Használj a fűtőtesten vízzel teli párologtató edényt (ha nem elektromos a fűtőtest), vagy van párásító készülék.

2023. febr. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Stodal neo szirup

Napi 3 x egy hétig kb

Nekem bevált

2023. febr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Végül írt fel valamit neked a doki?
2023. febr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kaptam még egy adag antibiotikumot. Elkezdtem jobban lenni. Holnap reggelig kell szednem. De tegnap óta megint fájdalmat érzek a torkomban, ami azért furcsa, mert úgy kezdődött tegnap,hogy amikor a fejemet fordítottam, akkor éreztem a szúró fájdalmat éreztem a torkomban. Estére már nyelésnél is éreztem azon a ponton a fájdalmat és azóta is fáj.

Őszintén megmondom nagyon aggódom. 9 hetes terhes vagyok, a betegségem kezdetekor derült ki, hogy terhes vagyok, és fogalmam sincs mi történik velem. Már nagyon rossz dolgok jutnak az eszembe. Apám is éppen daganattal küzd,annyi szörnyűséget olvastam, és már nem tudok semmi jóra gondolni. Amúgy is Crohn beteg vagyok, alig szoktam szedni antibiotikumot, erre most hirtelen egy hónap alatt kétszer is....nagyon elegem van. :(

2023. márc. 20. 06:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!