Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangvihar önmagamban?

Hangvihar önmagamban?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromba is hallottam a fejemen belül 2hangot konkrétan.

Ahogy elkezdődött a középiskola úgy kezdtek el felerősödni bennem,amikor is magántanuló lettem és elzárkoztam a világ elől,szorongtam.

Kb. 3éve hogy nem telik el 1óra,de mindenképpen 'kell' hallanom a 6 hang egyikét,akik mindig személyesek és mindig a fejemen belül beszélnek az adott helyzethez illően.

A rendes baj ott kezdődik mikor a hangjaim megtalálnak személyesedni bennem,és már ők kontrollálják a cselekedeteimet,én pedig csak haldoklok ebben a burokban.

Olyan 'furcsa' az egész,mintha mindig is a részeim lettek volna de mégis közben idegen egy részük számomra.

Mindig a helyzethez mérten beszélnek hozzám,mindig azt mondják amit hallani akarok és mindig úgy próbálnak vezetni mintha azt már leírtam volna korábban a verseimben.

Korábbi diagnózisaim között ott van az Organikus hallunicózis,Nem megh. szkizoaffektív zavar,Alkalmazkodási zavar,Bipoláris zavar.

Pár hete került a papíromra hogy Skizotip rendellenség,de ami ezellőtt megfogott az egészbe miszerint "Indukált pszichózis lehetősége felmerül".

Hozzáteszem az öcsémbe is megjelent a túlzott gyanakvás és a már szintre rituális cselekedetek ismétlése,esélyes hogy kórházba kerül mint én akkor.

Tudom hogy ki lehet az ún. elkövető de azt is tudom hogy nem hinné el senki mert hát végülis bolond vagyok,csak képzelődök.


A nagy kérdésem az lenne,hogy mit tudtok a személy által indukált pszichózisról és hogyan gyógyítható,azon túl amit a wikipédia ír róla?



2018. jan. 3. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
annyit tudok, hogy ha a két személyt (azaz az induktort (te) és az indultáltat (öcsédet)) elválasztják egymástól, akkor az indukált személy (az öcséd) kigyógyul belőle.
2018. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Viszont az a helyzet hogy bennem is indukálja egy családtagom.
2018. jan. 3. 17:27
 3/3 anonim ***** válasza:
akkor nálatok egy családi halmozódás... sokat ebben az esetben nem tehetsz, kivéve ha veszed a sátorfád és elköltözöl tisztes távolságba
2018. jan. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!