Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez, éjszakai ébredésn...

Mi lehet ez, éjszakai ébredésnél furcsa alakzatok?

Figyelt kérdés
Skizofrén vagyok szedek rá gyógyszert teljesen jól vagyok viszont van egy fura tünetem, ha mély álomból ébredek akkor percekig látok alakzatokat a szemem előtt. Mindig csak ébredés után, és csak ha mély álomból ébredek, reggel nem tapasztalom. Mi lehet ez?

2022. dec. 9. 22:20
 1/3 Z003 ***** válasza:
82%
Ez lehet teljesen normális. Ha az ember mély rem fázisból hirtelen felébred, akkor tapasztalhat hallucinációkat. Ezt szinte minden ember megtapasztalja, így lehet hogy nincs köze az állapotodhoz, de lehet hogy érdemes megemlítened a doktorodnak a következő látogatásnál, biztos ami biztos alapon.
2022. dec. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben, egyébként vizuális hallucinációm soha nem volt még a legdurvább állapotomban sem inkább hang alapú meg gondolat szinten hullottam szét. Jah majd megemlítem neki.
2022. dec. 9. 22:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Elalvás előtt és ébredés után nekem is szoktak nem teljesen reális képek megjelenni, de csak a képzeletemben. Mintha összekeverednének az érzékek ezekben. Tehát nem csupán kép, de érzés is pl. Kis depresszióm nekem is van, anyám meg paranoiás.
2022. dec. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!