Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antidepresszánsok szedése...

Antidepresszánsok szedése esetén milyen furcsa gondolataink lehetnek?

Figyelt kérdés
Négy évvel ezelőtt skizofréniát diagnosztizáltak nálam. Azóta le vagyok szedálva különböző antidepresszánsokkal. A korábbi pszichiáteremmel felhagytam és kerestem egy újat, vele most a gyógyszer elhagyáson dolgozunk. Amióta kevesebb gyógyszert szedek egyre több furcsa szexuális gondolatom van. Van, hogy felkavaródnak bennem a gondolatok a nemi vonzódással kapcsolatban. Továbbá maszturbáció után elég depresszív hangulatba esem, ami tart 1-2 napig pontosan nem tudom meghatározni meddig, de utána elmúlik. Ennek mi lehet az oka? A betegségem előtt semmi ilyen problémám nem volt!

2013. jún. 7. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Ugye, milyen jó hogy én gyógyszerellenes beállítottságú vagyok, általában leszólnak DE mint a gyakorlat mutatja senki sem akar gyógyszert szedni.


Leírom nagyjából mi van.


Először is a skizofrénia okai még vitatottak, vannak előremutató kísérletek a gabonafogyasztás és mentális problémák között.. lehet tényleg nem kéne búzát enni. De betegségként kezelni ÉS gyógyszert szedni rá.. óriási nagy vicc és rendkívüli probléma. Tovább súlyosbítani a helyzetet, problémából bajt csinálni? Minek?


Az ilyen szerek bőven túl vannak az ártatlan kis gyógyszereken sajna. Nagyon bezavarnak az egész testünk működésébe. Egy élő kísérlet része lettél tulajdonképpen, sok sikert a leszokáshoz.


Na most, a gyógyszer tökéletesen kihat a nemi vágyra. Általában leszedálja azt is, akár maradandóan.

Maszturbáció. Ugye eleve nem vagy éppen toppon, kizárólag a gyógyszerre gondolok most mint ok. A férfiak orgazmus közben magot vesztenek. Ezt felfoghatod mint energia, amit állandóan termel a szervezeted, és állandóan kifelé megy. Ez mérsékelten jó, ugye ha egy fát nem hagyják virágba szökni, hosszabb életű lesz.

TÖBB ENERGIA MARAD. Egy időre fékezhetnéd az ilyen irányú energiavesztést, ez mindenképpen segítene a gyógyszerszedés káros hatásait is csökkenteni.


Van erre egyébként gyógytorna is, sőt ha ismered a harcművészek látványos bemutatóit - lándzsa nem szúrja át - az ilyen kissé emberfeletti dolgok azzal kezdődnek, hogy korlátozzák a mag veszteséget.

Óriási egészségügyi/gyógyászati potenciál van ebben, akár olvass utána a témának, akár csak fogadd meg azt hogy ritkíts. Nem baj az ha heti vagy kétheti csak 1 van :)

2013. jún. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Maximálisan egyetértek és én is gyógyszerellenes vagyok, csak mielőtt tudatosult a családomban és bennem és megismertük egy új orvoslásmódot addigra rémültség miatt az orvosokban bízva engedték a gyógyszeres kezelést míg rá nem szoktam. Az előző pszichiáterem teljesen ellene volt a csökkentének akkor 300 mg-ot szedtem, mióta az új pszichiáteremmel dolgozunk az elhagyáson már csak 7,5 mg-on tartunk. Sajnos elég hosszú folyamat. Körülbelül 50 kg-ot szedtem fel 4 év alatt! A memóriám tönkrement. Sajnos rendszeres marihuana fogyasztó voltam, de a betegség kialakulása óta próbálom újra felépíteni, de van hogy a tegnap sőt van hogy az előző 5 perc tartalmára nem emlékszem! Szintén maszturbáció után, mintha kitörölték volna a két maszturbációm közötti időszakot és nem emlékszem dolgokra nyomatékosan, pedig 23 évesen elvárható lenne ez. Továbbá a bajom még az, hogy a gyógyszeremet nem szedem a megbeszélt módon. Az esti 7,5 mg-ot is elfelejtem beszedni és amikor 1-2 hét után kezdek depresszív hangulatba esni akkor pánikszerűen gyógyszerhez nyúlok és akkor szedem 1-2 napig majd újra abbahagyom. Ez okoz maradandó károsodást az agyban?(az állandó megvonás, elvétel) Néha felelőtlennek érzem magam, de szeretnék megszabadulni tőle és úgy élni a mindennapjaimat, hogy én enélkül is képes vagyok rá! :) Amúgy meg folyamatosan a lelki konfliktusaim feltérképezésén vagyok, mert azt az elvet tartom, hogy a lélek/szerv/agy egy síkon van!
2013. jún. 8. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor a nézeteid abszolút kiegyeznek igen hatékony, igazi orvostudományi nézetekkel.


Érdemes lenne ezekről a mostani pszichiátereddel beszélni (nem tudom megtetted-e) illetve Budapesten működik nagyon jó eredményességgel egy taoista (hagyományos kínai) gyógyászati egyesület akupunktőr szakorvossal és kifejezetten a nyugati gyógyászat mellékhatásait (gyógyszerek, műtétek) megelőzendő illetve kezelendő szemlélettel dolgoznak. Nem tudom az országban máshol működik-e hasonló komoly szinten. Azt tudom hogy 'alternatív gyógyítás' létezik az országban szinte mindenhol, csak ezek nekem nem mind tűnnek hitelesebbnek egy antidepresszánsos kezelésnél, de ez az én szkeptikus véleményem.


Viszont ha Pest neked elérhető közelségű, akkor az itteni taoista gyógyászati egyesület tagjaival érdemes konzultálni. Például nálam biztos többet tudnak segíteni. Tőlem csak ennyi tellett, érdemben nem sok tudom..

2013. jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utána nézek ennek. Köszönöm a válaszaidat, nagyon hasznosnak találtam őket és ösztönzőnek! :)
2013. jún. 8. 17:39
 5/5 A kérdező kommentje:
Augusztus óta nem szedek gyógyszert és rendszeresen mozgok. Megváltozott az életem sokkal nyitottabb és megfontoltabb vagyok. Pozitívabb jobb az énképem és egyáltalán nem hiányzik a gyógyszer. Akit lehet arra motiválok, hogy hagyja el a gyógyszert és derítse fel a lelki okokat és éljen teljes életet!!
2014. márc. 3. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!