Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Reflux esetén lehet enni...

Reflux esetén lehet enni ezeket: pogácsa, sótlan mogyoró és dió, Túró Rudi, Kinder tejszelet, Kinder Pingui, gesztenyepüré tejszínhabbal, bolti puding (pl. Danette)?

Figyelt kérdés

2023. márc. 7. 08:52
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%
A Kinder Pingui nem tudom csokoládés-e, mert az okozhat savasodást. Ha a tejszármazékos ételektől nem érzel savas tüneteket, akkor eheted. Pogácsa biztos nem árt, a sótlan mogyoró / dió tudtommal nem csinál savat.
2023. márc. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:

Csokoládé borítja a Pinguit. Viszont Túró Rudit láttam az előbb reflux étrendben javasolva, ez alapján a Kinder Pingui is jöhetne. Vagy nem a bolti, pl. Pöttyös Rudira gondolnak, hanem házi készítésűre?

A tejszelet (csoki nélkül) jöhet, ugye?

Az a baj, hogy borzasztóan hiányzik a csoki, és valami alternatívát ennék, amit szabad.

2023. márc. 7. 11:03
 3/56 A kérdező kommentje:
illetve azt tudom, sima, sótlan krékert és korpás kekszet, zabkekszet lehet, és valahol ropit is láttam, de abból melyiket? Sós ropi nem túl jó, ugye?
2023. márc. 7. 11:08
 4/56 anonim ***** válasza:
100%

Létezik Chio Burgonyás ropi, én megszerettem. :)

[link]


Tejszelet - csoki nélkül - mehet simán.


"Túró Rudit láttam az előbb reflux étrendben javasolva, ez alapján a Kinder Pingui is jöhetne. Vagy nem a bolti, pl. Pöttyös Rudira gondolnak, hanem házi készítésűre?"


Lehet, hogy a házi készítésűre gondoltak. Ezt nem tudom.


Csoki pótlónak ezt találtam => Karob - szentjánoskenyérfa termése


[link]

2023. márc. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:

Pöttyös Ruditól talán nem lesz baj...


Forró csoki (por + víz) ugye nem lehet?


[link]

Kinder tejszelet jó akkor?


Normál ropit ne egyek, ugye?


valahol a mogyorót és diót sem ajánlják, valahol meg kimondottan

én már nem tudok eligazodni :(

2023. márc. 7. 11:37
 6/56 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ki kellene kísérletezni, hogy konkrétan te hogy bírod. A sótlan mogyoró, és dió - szerintem - kifejezetten jó, de nem vagyok dietetikus, csak mezei ápolónő.

Normál ropit, ha szereted, eheted. Nekem néha már túl sós, ezért gondoltam említeni a burgonyásat, mint alternatívát.

A többit - szerintem - próbáld ki, ha nem okoz panaszokat, akkor beépítheted az étrendedbe.

2023. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:

csak mezei ápolónő - ilyet ne is mondj, mert hatalmas respect az összes ápolónőnek és egészségügyi asszisztensnek (és persze az orvosoknak is, csak ők jobban meg is kapják az elismerést, minden szempontból)


azt a Chio terméket meg fogom venni, köszi a tippet!

Te is refluxos vagy?

2023. márc. 7. 12:27
 8/56 anonim ***** válasza:
100%
Nem állandóan - szerencsére -, csak időnként sok a savam.
2023. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy nálad ez reflux vagy GERD?
2023. márc. 7. 12:37
 10/56 A kérdező kommentje:
Továbbá teljes kiőrlésű kenyeret és péksüteményt írnak, de vajon ehetek normál (nem teljes kiőrlésű) dolgokat?
2023. márc. 7. 12:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!