Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez, hívjak mentőt?

Mi lehet ez, hívjak mentőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20 éves vagyok.

Az elmúlt két hétben rengeteget idegeskedtem, de az utóbbi 4 napban folyton 100-130 körül van a nyugalmi pulzusom erős szívdobogás érzéssel, terhelésre még rosszabb. Sajnos sokat is ittam, korábban ez nem volt jellemző rám, de most ezzel próbáltam tompítani a sok szart. Tegnap magamra hívtam a mentőt, bent azt mondták pánik/ideg, szívem egészséges. Ma végig tartott a heves pulzus, néha bedobbant a szívem, nagyon szar érzés de próbáltam nyugodt maradni. Vérnyomásom ingadozik de elvileg az sem vészes 140-50/80 körül van a napokban, meg persze nèha jó. Most már kb. egy órája érzem, hogy nyom a fejem és a nyakam mintha nem menne elég oxigén az agyamba, az orrban is ilyen fura nyomást érzek meg nem kapok elég levegőt, csak ha nagyot veszek. Próbálok ülve, nyugodtan megmaradni, de elég szar érzés szerintetek hívjak mentőt újra? Tegnap voltam orvosnál..


2023. márc. 7. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kardiológiai, pszichés esetleg neurológiai ok lehet a háttérben.
2023. márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez nyilván így van, csak az a kérdés melyik? Nem tudom eldönteni már..
2023. márc. 7. 20:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Háziorvosi ügyeletet hívhatod, de a háziorvosodhoz holnap mindenképpen el kellene menned.
2023. márc. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kettő évvel ezelőtt megéltem hasonlót.

Akkor 18 éves voltam

Most 20 vagyok

Borzasztó volt, kettő hétig tartott körülbelül.

Ugyanígy egy idegesebb időszak után jött.

Két heten keresztül borzasztó szívdobogás érzésem volt, ráadásul szabálytalanul, gyakorlatilag szívritmuszavart éreztem.

Mivel az is volt.

Viszont a stressz okozta, ártalmatlan fajta, azt hiszem úgy hívják hogy extrasystole.

Kb 100m innen a kórház, ezért az éjszaka közepén jó párszor megjártam.

Volt hogy az EKGm sem volt jó, az éjszaka közepén kardiológust hívtak hozzám le az osztályról.

Nagyon ijeszto amúgy, sokszor úgy éreztem hogy kiugrik a szívem a helyéről, volt hogy egy percen keresztül rosszul vert.

Végül a kardiológusom megnyugtatott, bediagnosztizalt, felírt egy gyógyszert ha nagyon zavarna( nem váltottuk ki)

Illetve MagneB6 szedését javasolta.

2023. márc. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aztan szép lassan egyre ritkábban vert, már nem is figyeltem rá oda direkt, megnyugtattam magam hogy nem volt baj a szívemmel, és el is múlt idővel
2023. márc. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm szépen, ez most sokat segített! Nekem is pontosan ez van, extrasystole, ami néha korábban is előfordult, de most többször és sokkal fájdalmasabbnak érzem, ha sétálok még sokkal rosszabb. Ráadásul az iszonyatosan erős szívdobogástól már aludni se tudok jól, csak kb. 3 órákat, nekem az EKG közben ez a bedobbanás nem volt szóval az tökéletes lett. Próbálok megnyugodni.
2023. márc. 7. 22:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok. Én a sürgősségire mentem, de extraszisztolé nekem is. 24 órás EKG-ztak és tökre megszakadt meg össze vissza volt a görbe de a doki megnyugtatott hogy ezek csak extrák amiket nehezen élünk meg mert igen kellemetlen, de ártalmatlan és a fokozott szimpatikus idegrendszeri aktivitástól van. (stressz). Amióta ezt tudom, tudom kezelni is. Tudod hogy múlik el nálam? Vissza kell tartani a levegőt jó pár másodpercig, vagy pedig erőltetve köhögni több köhögéssel. Ez után helyreáll nekem. Próbáld ki esetleg, illetve ha megnyugszol, és nem figyelsz oda rá, ezek a panaszok elő sem jönnek.
2023. márc. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!