Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen orvoshoz forduljak?...

Kecskebéka111 kérdése:

Milyen orvoshoz forduljak? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok! volt egy kérdésem nemrég, lásd: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1198096..


Itt arról írtam röviden, hogy egyszer nagyon beteg voltam, azóta puffadás és étvágytalanság, hányinger, szédülés, stb dolgok vannak.


Ott egyelőre azt kaptam tanácsnak, hogy járjam végig az orvosokat.

Azóta voltam ismét egy teljes laborvizsgálaton, minden rendben van, hasi ultrahang ismét teljesen rendben van.

Gasztroenterológus egy kicsit gáz volt, arról is megvan a véleményem, de ő vékonybél általi felszívódási zavart állapított meg, kiírt egy hónapos kúrát, minden főétkezésnél kellett egy gyógyszert szednem, de nem segített semmit (később erre még visszatérek)

És voltam allergiateszten is, 20 dologra teszteltek le, melyek ezek voltak: tojásfehérje, tojássárgája, tehéntej, búzaliszt, rozsliszt, füldimogyoró, mogyoró, mandula, alma, kiwi, paradicsom, sárgarépa, burgonya, zeller, tőkehal, rák, sütőélesztő, rizs, szójabab, sárgabarack.


Ezek közül semmire nem voltam érzékeny, egyáltalán egy kicsit sem.


Gasztrósra visszatérve, szeretett egészségügyünk.. Amikor megérkeztem, kb 2 óra várakozás után kb 4 percig voltam bent, oda adtam az eddigi eredményeim (labor, ultrahang) majd rá nézett épphogycsak, aztán félredobta, majd mondta hogy feküdjek fel az asztalra, közben megkérdezte hogy mi a panaszom, mondtam ugye azokat, amiket tapasztalok, hogy puffadás, hasifájdalom, szédülés, hányinger stb.

Majd idézem: "Háát szerintem valami hasnyálmirigy valami lehet ez. Írjál fel neki valamit erre a panaszra"

Ezt kellett szednem 1 hónapig, napi 3 kapszulát. Egyébként ez a Pangrol 25000 nevű gyógyszer volt.

Semmit nem segített, nem javult, nem romlott a helyzet, de minden nap minden étkezésnél, bármit eszek egyszerűen felpuffadok.


Mondta a gasztrós, hogy menjek vissza hozzá, ha nem javul a helyzet, de köszönöm, ebből nem kérek többet.


Szóval kérdésem az lenne, hogy milyen orvoshoz menjek további kivizsgálásokra? Mert a háziorvos sem küld már sehova szinte, szóval ha magánúton megyek többre jutok szerintem. Esetleg másik gasztróshoz megérné elmenni?


Válaszokat köszönöm előre is!



2023. márc. 10. 20:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném annyival még ezt az egész sztorit, hogy azt figyeltem meg a családdal együtt, hogy néha hirtelenharagú leszek, a legkisebb dolog is feltud húzni, akkor már tudjuk, hogy aznap délutánra tuti rossz lesz a gyomrom. Elkezd égni a gyomrom olyankor, felpuffadok és egyszerűen nem múlik el. Van, hogy éjszakánként fel is ébredek emiatt és nehezen tudok vissza aludni.
2023. márc. 10. 20:42
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahh, hát ha ezt így elmondod a háziorvosodnak, akkor lehet, hogy legközelebb felveti, hátha pszichések a panaszaid. 🤔
2023. márc. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Cukor lesz, vagy inzulin. Olvass utána inzulin rezisztenciának, szerintem a tünet passzol.

Az érzés hogy rosszul vagy, de senki nem segít/ azt mondják semmi bajod nagyon kiakasztó, hidd el átmentem rajta én is. Egy idő után valóban az ember szorongása pánikrohamhoz és egyéb tünetekhez vezet. Ha rájöttél mi okozza a panaszod akkor mentálisan is jobban leszel.

És menj magán orvoshoz, megéri.

2023. márc. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az orvosoktól hiába vár csodát az ember, egy idő után csak rájön, hogy ők nem ismerik jobban a te szervezetedet, mint te. Hallgass a saját megérzéseidre, tüneteidre, figyelj a szokásaidra.
2023. márc. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez akár Irritábilis Bélszindróma is lehet, tekintve, hogy ha felhúznak, akkor fokozódnak a panaszaid. Lehet, hogy SIBO-d van. Azt javasolnám, hogy csináltass egy laktulóz kilégzési tesztet. Ha az pozitív, akkor azt tudtommal Normix gyógyszerrel szokták kikezelni, amit háziorvos tudja felírni.
2023. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Balogh Zsozsó ***** válasza:
100%
Nekem.is ugyanilyen panaszaim voltak, ami kiderült, hogy a szorongásom testi tünetei. Egyre fokozódott, társult hozzá minden féle dolog, amíg antidepresszáns kellett. Most jól vagyok..
2023. márc. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Zsozsó, nálad ez hogyan derült ki végül? Mert a háziorvoshoz így nem akarok beállítni, hogy szerintem antidepresszáns kell, mert lehet, hogy nálam nem az van mint nálad, de teljesen nem lehet kizárni
2023. márc. 11. 13:44
 8/8 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Háziorvos nem is írhat fel antidepresszánst, csak szakorvos. Ha nem változik a helyzeted, vagy rosszabbodik keress fel egy szakembert. Írj majd privátban mi lett a vége
2023. márc. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!