Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epehólyag eltávolítás utáni...

Epehólyag eltávolítás utáni 4-6 hétben ti milyen ètrendet követtetek?

Figyelt kérdés

Engem 2 hete műtöttek.Az orvos 6 hét diétát javasolt.Azóta ugyanazokat eszem mint műtét előtt.leves,krumpli,cukkini,sárgarépa ,sütőtök,kompótok,rizs,rizottó.

Húst nem fogyasztok.

Már 3 hónapja ezeket eszem,úgyhogy kezdem már unni.

Ti hogy étkeztetek a műtét utàn?Meddig tartottáktok a diétàt?


2023. márc. 13. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem most jön a műtétem, az étrend része engem is zavar már előre... :(


Dolgozni mikor mentél/mész vissza? (és ülő, vagy álló munka, szellemi, vagy fizikai?)


A hathetes diétának (ahogy néztem), pont az a lényege, hogy visszavezesse a zsírt is étrendbe, hogy a szervezet óvatosan megtanuljon epehólyag nélkül is rendes étrendet emészteni. Szerintem sovány csirkével (mell, bőr nélkül, zsírtalanított leves, grillezve) te is megpróbálkozhatsz...


[link]

2023. márc. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én még nem megyek vissza dolgozni,egyébkènt irodai munkám van.

Az a baj,hogy ahogy írtam húst nem eszem.Ezért is olyan nehéz ez az egész..

A műtéttől ne fèlj ám!Az egy megvàltás!

Nekem mèg most sem àllt át az agyam a folyamatos rosszulléttől való félelemről ...Lehet túlzásba viszem a diétát is..De nem szeretnék rosszul lenni.

2023. márc. 13. 09:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Köszi!


Nekem karácsonykor voltak komolyabb panaszaim, akkor volt gyulladásban, elindulhatott egy kő, el is akadt, be is sárgultam... aztán a követ megszültem, a gyulladás lement, panaszmentes vagyok azóta is, eszek mindent (amíg lehet), sportolok, leadtam vagy 6 kilót karácsony óta (volt miből, így vagyok 100 alatt picivel). Szóval pont abban a néma köves állapotban vagyok, amivel kis szerencsével évtizedekig is elvan az ember.


De a kövek attól még ott vannak, szóval mennie kell az epehólyagnak is.


És én inkább siettetném a munkába állást, a táppénz nem egy jó befektetés, otthon is csak ülnék, mint az irodában, gyerekeknek is jobb, ha kocsival mehetnek suliba, nem pedig buszozniuk kell. Meg a sporthoz is mielőbb vissza akarnék térni.


Azt a pár hét diétát meg majdcsak kihúzom valahogy. Szerintem neked is át kell állni táplálóbb, teljesebb ételekre. Mi lenne, ha tejtermékekkel (sovány joghurt, túró, sajtok) kezdenéd?

2023. márc. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!