Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meddig lehetek táppénzen?

Meddig lehetek táppénzen?

Figyelt kérdés
Március 1-től. Táppénzen vagyok, mivel ki derült hogy van egy 6 cm-es bevérzett petefészek cisztám! Szociális gondozó és ápoló vagyok, a munkám emelgetéssel is jár, nem kis súlyokat. Műteni akartak. Olyan erős gorcseim voltak. Ezért elmentem táppénzre. De a nőgyógyászom megvizsgált és ez a ciszta fele akkora lett. Kaptam gyógyszert és fogamzásgátló tablettát. Így a műtéttel még várnak. De vissza kell mennem 2 hét múlva. Nos nem szeretnék így dolgozni. A nőgyógyászom azt mondta dolgozgatok, de nem mondtam mi a munkám. A házi orvosom azt mondta egy javaslat kell a nőgyógyászomtol, hogy továbbra is táppénzen legyek,vagyok. Ezt a hónapot ki akarom itthon húzni, mert iszonyat görcs szokott rám jönni,nem szeretnék így dolgozni, azért hogy megint az ugyeleten kossek majd ki. A főnököm meg érti, és ő is azt mondta addig legyek táppénzem ameddig jól nem leszek. 2 hét múlva kontroll. Addig pihenni szeretnék ezek a fájdalmak mellett. Kérdés az hogy meddig lehetek táppénzen? És a nőgyógyász adhat e javaslatot erre? (crp értékem is magas) +pajzsmirigy és, szíves vagyok. Ki szeretném magam vizsgáltatni. És ha lehet elkerulni a laporoszkopias műtétet.

2023. márc. 14. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:

A Társadalombiztosítási törvény szerint a táppénz időtartama legfeljebb 365 nap egy adott betegségre vonatkozóan, azonban egyes esetekben a munkáltató is adhat további távolléti engedélyt.


Az orvosok adhatnak javaslatot táppénzre vonatkozóan a betegség súlyosságától függően, és figyelembe veszik a munka végzésére való alkalmasságot is. A nőgyógyászod az általad leírtak alapján javasolhat táppénzt további időtartamra, ha úgy ítéli meg, hogy a jelenlegi állapotod nem tesz lehetővé a munkát.

2023. márc. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt vedd figyelembe (amellett, hogy az első jót írt), hogy a sima táppénz is 30 nap után tartós távollétnek minősül - ezt a legtöbb munkahely valamilyen formában szankcionálja, nálunk pl. ilyen esetben nem jár se cafeteria, se jutalom a táppénz idejére.
2023. márc. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Január eleje óta táppénzen vagyok egy idegrendszeri daganat miatt. Műtéti időpontra várok. A háziorvos azt mondta, egy évig maradhatok, ha szükséges. Szerintem másnál is ennyi a limit, ha nem munkahelyi baleset (abban az esetben két év).
2023. márc. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A tegnapi napon a haziorvosom lezárta a táppénzemet. Arra hivatkozva, hogy nincs odairva a nőgyógyászati papiromra hogy táppénz javasolt! Előtte héten még ő mondta hogy mivel ápoló a munkám emlegetnek is kell és nem javasolja ő sem a munkát! Hiába mondtam neki hogy vasárnap megyek a nőgyógyászhoz és ad nekem javaslatot. De ezt is az után mondta hogy mondtam hogy van nőgyógyász magán orvosom. Addig fe sem merült a téma. Tehát én így nem fogok dolgozni menni hogy, vérzek, és egyszerűen nem tudok dolgozni. Úgyhogy ma a gyermekkori orvosom hoz megyek el hogy vegye át a kartonjaim. Itt van a hét ből 3 nap és erre a három napra nem fogok visszamenni dolgozni mivel nem is tudok, hogy majd vasárnap azt mondja az orvosom hogy mégis megműt, aztán megint mehetek táppénzre! Ez a házi orvosom miatt 3x voltam ügyeleten, mert b***ta felvenni a telefont, meg arra hivatkozni tele van a rendelője holott senki nincs soha amikor megyek hozzá. Egy beutaloert is könyörögni kell nála. Ápoló ként mondom hogy némelyik orvos egy kuka....cssk a pénz beszél kutya ugat. Sajnos az ember még is dö***het tőlük! 😠
2023. márc. 21. 07:01
 5/7 A kérdező kommentje:
És az is mondta hogy majd ha fel évig fen áll a ciszta akkor fel évig táppénzen leszek, mondom igen akkor fel évig ha kell, tehát ez nem játék! Olyan gorcseim vannak hogy fetrengek néha. Ne ő döntse már el hogy én mikor érzem jól magam és megyek dolgozni. Ha leszakad az ég akkor sem fogok 3 napert visszamenni dolgozni l. Szerencsére a főnököm megerti, és ha kell kiveszem az egész szabadságom, mivel vasárnap dől el hogy mi lesz velem. Gondolom azt senki nem szeretné a munkehyelemen se hogy úgy menjek dolgozni hogy ájuldozom, és gorcsolok! Felesleges!...
2023. márc. 21. 07:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért tegyük hozzá, hogy sokan élnek és dolgoznak cisztával...

Te magad írtad le a fő kérdésben, hogy megmondta a nőgyógyász, hogy dolgozhatsz, nem értem, akkor miért lepődsz meg azon, hogy dolgozhatsz.

2023. márc. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen sokan,sajnos, de én nem fogok 😊 nem játék avval a szervünkkel játszani ami elég fontos szerepet tölt be. Persze mondta, de nem tetszett neki az ötletem, hogy dolgozzak... És ki is írták táppénzre, vagyis a gyermekkori orvosom😊 majd akkor dolgozom ha meggyogultam. Nekem az egészségem mindennél fontosabb.
2023. márc. 21. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!