Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 3 napja véres székletem van....

3 napja véres székletem van. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Már 3 napja véres székletem van, amihez hasmenés társul mindig. Több mint 2 évvel ezelőtt voltam vastagbéltükrözésen(Kolonszkópián). Elváltozást nem mutatott ki, csak annyit hogy be van gyulladva a belem(Kialakulóban lévő Crohn-betegségnek mondták). Lázam nincs, fájni nem fáj sehol. Viszont pár napja volt prosztata vizsgálatom ami nagyon fájt(Prosztata gyulladásom van jelenleg). Az nem lehet, hogy attól vérezhet most? Vagy valami bélgyulladásom esetleg bélrepedésem lenne? A vér színe Élénk Piros.

2023. márc. 16. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem értek hozzá, de az aranyér is elképzelhető, pláne ha volt valami behatás ami felszakíthatta.


Érdemes lenne konzultálni a háziorvossal.

2023. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Aranyértől a vastagbélrákig sok dolog lehet. Szerintem prosztatagyulladástól nem.

Menj el orvoshoz.

2023. márc. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

de a prosztata is okozhatja, vagy végbélrepedés.. felmaródás.


Neogranormon krém pár napig, ha nem javul akkor orvos.

2023. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez szinte egyértelműen bélvérzés. Addig is, míg orvoshoz jutsz, ajánlatos diétát tartani és naponta 1 szem Bolus adstringens tablettát bevenni, ami a vérzést talán mérsékli.
2023. márc. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy rákom lenne, 2 éve volt vastagbéltükrözésem, nem találtak elváltozást, csak bélgyulladást. 2 év alatt polip tudtommal nem tud kialakulni. Ha nem múlik el akkor elnézek a dokihoz mindenféleképpen.
2023. márc. 16. 14:01
 6/13 anonim ***** válasza:
Ennyi idő alatt ki tud alakulni bármi, de a piros vér az alsó bélszakaszból, végbélből, repedéstől lehet, esetleg nem is vér, hanem befesti pirosra a fekete répalé, cékla, esetleg más ételszínezék, ha ettél-ittál ilyesmit. Ki kell vizsgálni újra.
2023. márc. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére volt itt nálunk valaki, aki a sürgősségin dolgozik. Mamámat segíti. Mondtam neki a kolonszkópiát, meg a crohn betegséget. Azt mondta a miatt van. Csak nekem nem mondtak semmit anno, gyógyszerről vagy ilyesmi. Valszeg a Crohn-Betegségem miatt van most ez...
2023. márc. 16. 15:45
 8/13 anonim ***** válasza:
Az könnyen lehet. Érdemes lenne gasztroenterológushoz fordulnod, aki majd vélhetően ad gyógyszert, lehet, hogy majd diétáznod is kell.
2023. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Prosztatagyulladásra írtak fel gyógyszert, nem kaptam tájékoztatót, hogy amit kedves Dr úr felírt, azt nem lehetne szednem

...

Analgesin gyógyszert írtak fel.

Ami véres hányást, véres székletet okoz. Crohn betegeknél pedig nem ajánlatos szedni... Asszem megvan a véres székletem oka. Ez így fasza.

2023. márc. 24. 21:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Valóban, viszont ha eddig nem kezelték a betegséged, akkor kellene.
2023. márc. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!