Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van egy pilonidális ciszta a...

Van egy pilonidális ciszta a seggvágatom tetejénél, a farokcsont alatt, ezt itthon ki tudom lyukasztani úgy, hogy ne fertőződjön el?

Figyelt kérdés
Azt olvastam ez egy begyulladt szőrtüsző, ami gennyel megtelik. Már szemmel is jól látható, ha a tükörben nézem, viszont nem piros vagy bármilyen más színű, sima bőrszínű. Úgy gondoltam alaposan kiáztatom a kádban, aztán egy előtte lefertőtlenített tűvel átszúrom, majd kinyomkodom belőle a gennyet, utána arcszesszel lefertőtlenítem. Ez szerintetek működhet, vagy csak még rosszabbá tehetem vele a dolgot? Vagy van arra esély, hogy ez magától felszívódik?
2023. márc. 19. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt végig olvasd el:

[link]

2023. márc. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak rontanál rajta, egyáltalán nem biztos, hogy ki tudod belőle nyomkodni a trutyit. Ráadásul ha nem piros, akkor nincs begyulladva, ergo nincs is benne genny. A szakszerűtlen piszkálás hatására viszont tuti begyullad.

Szóval konklúzió: ha zavar, vidd el orvoshoz.

2023. márc. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ilyen, nekem combhajlatban van. Menj el a sebészetre, ott szépen kitisutitják, fertőtlenítik.Hozzá ne merj nyúlni. Elkezdenéd nyomkodni, a genny a mélyebb szövetekbe réselődne és akár vérmérgezést is kaphatsz. Nekem sem szabad itthon hozzá nyúlni. Kaptam kenőcsöt azzal kenegetem. Járok tisztításra is.
2023. márc. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most meg csökkent a mérete, mintha száradna ki, ez lehetséges hogy magától elmúljon?
2023. márc. 21. 09:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem ismered a diagnózist. Honnan tudod, hogy ciszta, és nem valami daganat? Cisztába sem szúrkálunk. El is rákosodhat. Irány az orvos.
2023. júl. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Voltál sebészeten? Meg van még a csomó. Nekem combhajlatban van, hol előjön, van amikor leszárad, vagy kifakad. Antibiotikumos krémet adott rá a sebész. De most egy recept nélkülit ajánlott, ez is antibiotikumos ami nagyon hatásos. Gentamicin kenőcs.
2023. júl. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem mentem el, egyik napról a másikra leapadt, hála Istennek azóta sem tért vissza.
2023. júl. 26. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!