Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon aggodom. Leukemia lehet?

Nagyon aggodom. Leukemia lehet?

Figyelt kérdés

Vérvétel lelet


Magas limfocita szám


Normal értek : 25-40 %


És az enyém 51% lett


A lelet végére oda is van irva hogy magas feherversejt szám



Holnap tudok beszelni az orvosommal de nagykn aggodom


Volt már valakinek ilyen magas?


2023. ápr. 2. 19:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szimpla vírusfertőzés, vagy valamilyen gyulladás is, holnapig mindenesetre ne izgulj🙏 remélem rendben leszel!
2023. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamilyen gyulladás van a szervezetben mindig felmegy a fehérvérsejt szám. Ez lehet bármitől, a leukémiát meg nem csak a fehérvérsejt számából szokták diagnosztizálni, mivel ez önmagában nem jelent semmit.
2023. ápr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Dehogy jelent egyből leukémiát. A magas fehérvérsejtszám nem egyenlő a leukémiával, általában valamilyen vírusos vagy bakteriális fertőzésre utal. De okozhatja gyulladás is, hormonális betegségek és így tovább.
2023. ápr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Így ahogy első írja, gyulladás/vírustól is lehet, velem is volt már ilyen.


Mi indokolta a vérvételt, volt valami panasz?

2023. ápr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Amirol tudok hogy hüvely gyulladásom van
2023. ápr. 2. 20:12
 6/16 A kérdező kommentje:
A panasz a hüvely gyulladás volt illetve gombás fertőzés
2023. ápr. 2. 20:12
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg is van az ok
2023. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nőgyógyász küldött vervetelre és holnap tudok vele errol beszelni



Voltam már regebben daganatos beteg (hasnyálmirigy) ezért azóta hipochonder lettem valamilyen szinte

2023. ápr. 2. 20:13
 9/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
71%
Márpedig ez elég sok. Nem leukémia, mert akkor több százszorosa lenne, de jó lenne tudni, hogy a fehérvérsejteke közül melyik fajta mennyi értéket mutat, ebből kb. semmit sem lehet megmondani. Ezt mindenképpen komolyan kell venni és szoros kontroll kell.
2023. ápr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

#9 ne paráztasd már.🤦🏻‍♀️


Kérdező! Hasonló cipőben jártam, csak nekem kb 60% volt a limfocita aránya a fehérvérsejtekben, viszont tartományon belül volt darabszámra az össz fehérvérsejtszámom, valamint a limfocitaszámom is. Ha nem a %-os arányt nézed, hanem a darabszámot, akkor is meghaladja neked a normáltartományt a limfocita? Hogy a kérdésedre is válaszoljak, nekem magától teljesen visszaállt normálisba, a háziorvosom szerint valamilyen krónikus vírusfertőzésem lehetett.

2023. ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!