Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alkoholista vagyok? (Bővebben...

Alkoholista vagyok? (Bővebben lent!)

Figyelt kérdés
Ma voltam a szüleimnél és azt mondták, hogy szerintük alkoholista vagyok, ami miatt mondták ezt az az, hogy miután hazaérek hobbiból szoktam behűheti egy üveg bort és leülök függvényezni (mátrixok, határérték, deriválás, integrálás stb...), közben meg megiszogatom ezt a bort. Szerintem ez nem kóros, mert ha nem csinálom, akkor is el tudok aludni, ellátom a napi teendőimet, ezenkívül a páromat sem zavarja.
2023. ápr. 5. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus a rendszerességgel függ össze, de végülis amit írsz, hogy nélküle is elvagy, addig jó, csak ne szoktasd rá magad. Ez is csak függőség.
2023. ápr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Orvosi értelemben az is alkoholizmus, ha valaki napi rendszerességgel egy sört elfogyaszt.

Hétköznapi értelemben azért nem ezt értjük az alkoholistán, de egy egész üveg bor - ha jól értem naponta - nem kis mennyiség.

Az a kérdés, hogy ha egyszer tudatosan kihagynád a borozgatást, lenne-e diszkomfort érzésed? Ha igen, az már nem jelent jót.

2023. ápr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem szokott lenni, igazából csak az íze tetszik.
2023. ápr. 5. 21:49
 4/13 A kérdező kommentje:
Meg a feeling, hogy agyalgatok a feladaton és közben kortyolgatok, de igazából nem szoktam a végére részeg lenni, csak becsiccsentek.
2023. ápr. 5. 21:50
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát ez bőven kimeríti az alkoholizmus fogalmát. Tök mindegy a körítés, napi szinten alkoholt fogyasztani függőség, nem az még, hogy egy üveg bort. Már napi 1 pohár is necces, mivel rendszeresen iszol, akkor az üvegről már ne is beszéljünk.
2023. ápr. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát pedig lecsúszott az az üveg ma is😂
2023. ápr. 6. 00:16
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony alkoholizmus.

És a tipikus hárítás is: "nem szoktam a végére részeg lenni, csak becsiccsentek"


Tehát nem szoktál részeg lenni, csak napi szinten berúgsz :-)

Amikor már érzed is az alkohol hatását azt próbálhatod szépen megfogalmazni, elviccelni, de az részegség, és a napi szinten lerészegedés nem hobbi.

2023. ápr. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amikor linalg volt nekem az egyetemen, rendszeresen kocsmáztunk a srácokkal, így láttuk meg az asztal alatt a determinánst:D
2023. ápr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Alkoholista vagy bizony. Egy gusztustalan alkoholista,mégha csak divatból,de akkor is az vagy.
2023. ápr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, hú most nagyon megmondtad😂 te élettelen barom. Nem értem miért jó gusztustalannak titulálni, nem okádok össze-vissza, nem vagyok agresszív meg semmi amitől "gusztustalan " lennék.
2023. ápr. 8. 03:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!