Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire kell egy autistának...

Mennyire kell egy autistának vagy Asperger szindrómásnak autista megjelenésűnek lenni?

Figyelt kérdés
Ezt én a következtetés miatt kérdezem. Ismerősről érdekelne, mert a magatartása olyan, viszont a külső jegyeiben nem, sportos alkatú, és aki csak látásból ismeri még tettszhet is neki. Az autistáknak van egy sajátos arcuk, és sokszor jellemző rájuk a kisebb nagyobb túlsúly. Nem tudom ez függ-e a súlyosságtól. Például ismert egy Oravecz Lizanka aki a szerencsésebbek közé tartozik, ugyanis magasan funkcionál, de az arca neki is eltér az átlagtól. A kérdés az, hogy egy autista lehet-e a szokásos értelemben vett szépség, férfiaknál izmos kockás hasú sármos, nőknél meg plázacica, vagy azért ez valószínűtlen?

2023. ápr. 6. 12:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

" Az autistáknak van egy sajátos arcuk, és sokszor jellemző rájuk a kisebb nagyobb túlsúly."


Kérlek linkeld már azt az orvostudományi szaklapban megjelent tanulmányt, ahol ezt olvastad.

2023. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem olvastam de látom őket, fel tzdom mérni szemmel a különbséget a megszokotthoz képest.
2023. ápr. 6. 12:51
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

A plázacica nem azt jelenti hogy szép vagy sem, csak azt jelenti hogy az illető nagy hangsúlyt fektet a külsejére a leújabb divat szerint. Egy autista nem fog ennyire foglalkozni a külsőségekkel szerintem. De attól még lehet szép. Miért ne lehetne?

Az elhízás a rossz táplálkozási szokások miatt van, mert a súlyos autisták nem esznek változatosan, nem mozognak eleget, de ez gondom függ a zestalkattol is. De nem mindenki súlyos autista.

En azt találtam hogy megnézték valamilyen technikával valamennyi autista gyerek és nem autista gyerek arcát, és ebből jött hogy van az autistáknak jellegzetessége ami az arcot illeti, de ez nem olyan feltűnő mint pl a Down szindrómásoknál. Nem valószínű hogy egy átlagember csakúgy kiszúrja. Biztos van orvosi oka is.

[link]

[link]

2023. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

A lányom Asperger szindrómás. Nagyon szép,de furcsa,különleges arca van.

Pici korában állandóan mindenki babaszépségversenyre akarta tuszkolni.

Természetesen nem vittem ilyen helyre.


Most már 7 éves. Kicsit előreugró homloka van,hatalmas barna szemei,dús,hosszú szempillái..irigyelni fogják középiskolában a lányok :)

Egyszóval különleges, szép arcú kislány. Ja,és kis soványka,csontika.

2023. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Én egyszer megismerkedtem egy aspergeressel, akin külsőre nem látszott, hogy valami nem stimmel nála. Jó megjelenésű volt, modern ízlésű öltözékben. Esetleg, ha utólag belegondolok, akkor a tekintete olyan tipik üres, hideg, szerintem ez kb mindegyikre jellemző... De lehet, hogy a viselkedésével összhangban tűnik ez csak fel utólag.
2023. ápr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha valaki csak néhány autistát ismer, akkor talán lehet megfigyelni külső hasonlóságokat köztük, de amint nagyobb csoport embert figyelünk meg, máris nem állja meg a helyét ez a megállapítás.


Én rajta vagyok a spektrumon (diagnózisom is van), és sok más autit is ismerek, de ahányan vagyunk, annyi félén nézünk ki. Nem látok semmi visszatérő mintázatot sem az arcunkat, sem a testalkatot illetően.

Nekem a családom tele van autikkal, de mindannyian kifejezetten soványak vagyunk.


Azzal már jobban egyetértek, amit az 5-ös válaszoló mondott, hogy az már egységesebb lehet, hogy mit "kezdünk" az arcunkkal: ha éppen fáradtak vagyunk, és nem figyelünk oda, akkor tényleg előfordul, hogy kifejezéstelenül nézünk magunk elé.

De szeretném hangsúlyozni, hogy ez nem jelenti azt, hogy nincsenek bennünk érzelmek, vagy ridegek vagyunk. Csupán nem mindig ülnek ki az érzelmeink az arcunkra, vagy éppen pihenésképpen kicsit kikapcsolunk.

2023. ápr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%
Speciális külső vonások nincsenek, melyek minden autistára illenek. Van egy csávó, aki mintha egy fiatalságot reklámozó divatlapból pattant volna ki külsőre, deeee amint beszélni kezd, lejön, hogy autista.
2023. ápr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Ekkora baromságot ! Ne keverd már az autistát a down - szindrómással basszus. Nincs olyan, hogy autista külső, legfeljebb az olyan tudatlan elmékben, mint például a tied.
2023. ápr. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%
Ekkora tahót.
2023. ápr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

A külső alapján nem fogsz rájönni, hogy az ismerősöd autista vagy sem. Egy igényes külsővel rendelkező személy is lehet enyhén autista.


Az valóban igaz, hogy valamennyi autistának rosszak a táplálkozási szokásai. De aki rosszul és egyoldalúan táplálkozik ugyan úgy lehet túlsúlyos, mint átlagos alkatú vagy sovány.


Az is igaz, hogy az autisták többségét inkább nem foglalkoztatja a divat, de ez se mondható el mindenkiről. Én például autista vagyok, sovány, és nagyon is foglalkoztat a legújabb divat és minden egyéb olyan dolog, ami bárki mást, aki igen sokat ad a külsejére. Különbözőek vagyunk.


A legtöbb nem autista átlagembernek nincs kellő összehasonlítási alapja ahhoz, hogy megtudja állapítani milyen egy átlag autista külsőre, mivel a magasan funkcionáló autisták beleolvadnak a társadalomba és a stigmatizáció miatt nem szeretnék elmondani a társadalomnak legtöbben, hogy ők is autisták. Az autista ismerőseim közt vannak pl: orvosok, művészek, informatikus és sportoló is, ha nem tudnám róluk, hogy autisták, van, amelyikükről el se hinném.


Aki felszínesen ismer engem, rólam sem feltételezi, hogy autista vagyok. Letudom úgy utánozni az átlagemberek viselkedését, hogy én is megfeleljek átlagosnak és próbáljak ezáltal beilleszkedni a társadalomba. De mivel se kedvem se energiám éjjel-nappal színészkedni, aki sokat találkozik velem észreveszi, hogy fura vagyok viselkedésileg.


Autistaként egy érdekes közös külső vonást találtunk magunk közt, hogy többségünk külsőre fiatalabbnak tűnik az életkoránál.


Ha arról írnál, hogy az ismerősöd magatartásában milyen autisztikus jeleket fedeztél fel, talán könnyebben megtudnánk közelíteni a témát.

2023. ápr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!