Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anorexia alatt izommegtartás?

Anorexia alatt izommegtartás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elősorban volt anorexiásokhoz fordulnék. Nekem megtiltották, hogy mozogjak, amíg elég zsírt fel nem szedek, de nem szeretném, hogy a maradék izmom is elsorvadjon. Ti mit csináltatok ilyen helyzetben, hogy híztatok is, nem sportolhattatok, de az izmaitok is megmaradtak?



2023. ápr. 13. 18:35
1 2
 1/13 anonim válasza:
24%

Szia!

Azsírodból lesz az izom, tehát enni kell ahhoz, hogy az izmod megmaradjon, ebben az esetben ez elég. Ne aggódj, nem fognak elsorvadni, és ha jobban leszel, akár jarhatsz edzeni is. Aényeg, hogy most ne azzal foglalkozz hogy nézel ki, hanem szeresd magad! Örülj annak hogy élsz! (Át mentem ezen én is)

2023. ápr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Arra gondolok, hogy ha túlleszek ezen, akkor milyen jól fogom érezni magam, és sokkal jobban fogok kinézni, mint most (a szüleim azt mondták, ha elérek egy bizonyos súlyt, akkor személyi edzőhöz is járhatok, hogy megerősödjek.) Csak remélem sikerülni is fog.
2023. ápr. 13. 19:11
 3/13 A kérdező kommentje:
És örülök, hogy neked már sikerült.
2023. ápr. 13. 19:11
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Aki anorexiás és meg akar gyógyulni nem azzal foglalkozik még mindig hogy hogyan nézzen ki;)
2023. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Meg akarok gyógyulni, de akkor sem tudom elfogadni magamat úgy, hogy csak háj lenne rajtam és nem érezném magam erősnek. Előbb hízok, utána viszont megpróbálom átformálni a testem, hogy tónusosabb legyen és úgy is vékonynak nézzek ki, hogy közben mégis meglegyen az egészséges tömegem.
2023. ápr. 13. 19:25
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak ehhez sok munka kell.
2023. ápr. 13. 19:25
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

"Meg akarok gyógyulni de akkor sem tudom elfogadni magamat úgy, hogy csak háj lenne rajtam"


A te testeden milyen "háj" lenne szerinted? Xd


Ráadásul még mindig vékony akarsz lenni:

"Utána viszont megprobalom atformalni a testem hogy tonusosabb legyen és úgy is Vékonynak nézzek ki"


Továbbra is beteg vagy, csak úgy csinálsz mint aki gyógyulni akar, ráadásul azt hiszed ezt a szüleid is beveszik

2023. ápr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
Bonusz: már a cím is sugallja: anorexia ALATT izommegtartas
2023. ápr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%
7 az átformálás nem azt jelenti hogy ujra le akar fogyni. Ha elég súlya lesz elkezdhet edzeni és izmot növelni, átalakítja a tömege típusát ezzel nincs baj. Kemény egy időszak lesz neki, félelmeket és rosszul berögzült tudását kell lerombolnia. A kezelés mellett tanulni is kell nem elég a testi terápia. Én sok sikert kívánok neked, de feltétlenül fogadd meg az orvosok tanácsát, addig ne tegyél semmit se.
2023. ápr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az utolsónak köszönöm szépen, igyekezni fogok! Az előtte szóló(k)nak: a szüleim is tudják, az orvos is, hétfőn megyünk kivizsgálni, ott majd úgyis mondják, hogy mit csináljak majd, csak most hirtelen jött ez az egész beismerés nekem.
2023. ápr. 13. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!