Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Érdemes olyan embernek mennie...

Érdemes olyan embernek mennie cukorbetegség szűrővizsgálatra aki úgysem tudná tartani a diétát?

Figyelt kérdés

Nyilván most kettes típusú cukorbetegségre gondolok mert ott van hosszú éveken át tünetmentesség.

Nyilván vannak olyan emberek mint amilyen én is képtelen diétát tartani mert mindenem az éves...most nem jobb ha úgy jelentkezik szövődmény hogy nem tudok róla hogy lesz mert előbb utóbb úgyis lesz szövődmény..most jobb ha tudom hogy lesz?


2023. ápr. 18. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tehát van egy betegséged, ami elég komolynak számít és azt kérdezed, hogy élhetsz-e úgy, mintha nem lenne ez a betegséged.


Nem.


Illetve igen, de annak lesznek következményei.

2023. ápr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

Minden kúraszerű dolog bukásra van ítélve (a fogyókúrák is).

Sorstársad vagyok. Az eszemmel tudom, mi lenne helyes, de nem tartom a diétát. De nem tudatos döntés, hanem gyengeség. A százat akarom megcélozni, de ha nem változtatok, sok jóra nem számíthatok. Már megjelentek olyan tüntetek, amelyeket nagyon nem lett volna szabad.


És az a baj, hogy anno egy remek könyvet sikerült vennem. A pszichológus más oldalról közelített a diabéteszhez, mint ami az általános.


Azt írja, nem szabad betegségként megélni. Új távlatok, új lehetőségek nyílnak meg.

Az egész életmódot úgy kell átalakítani, hogy semmi olyan érzés ne legyen benned, hogy elvonsz valamit magadtól. Egész életen át nem lehet diétázni.

A korszerűnek mondott, könnyű, vegyes táplálkozáshoz kell hozzászoktatni a szervezetünket. A jaj, de ennék egy hatalmas szelet zsíros kenyeret helyet, a jaj, de ennék egy szép almát. Ő 30 oldalon át írja ugyanazt, nyilván árnyaltabban.

Szóval minden erőltetett dátumok kitűzése nélkül, de rövid időn belül el kell és lehet érni a rendszeres mozgást, és a kellemes, de újszerű ételeket, amelyeket ugyanolyan szívesen fogyasztasz, mint amiket jelenleg.


Én felelőtlen vagyok, sok éven át tartottam magam ezekhez, minden gond nélkül.

Csak hát ez nem olyan, mint a térdre esés. Az fáj. A zsíros kenyér meg nem.

És szépen lassan lazítottam. Nem is vettem észre, hogy mikor.

2023. ápr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valamennyit segít a gyógyszerszedés meg az inzulin akkor is, ha nem tartod a diétát. Sőt, a félig-meddig tartott diéta is késlelteti a vakságot mwg a lábad levágását.
2023. ápr. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem zavar majd, hogy x évesen vakon kell kolbászolni, vagy levágják a lábadat...
2023. ápr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!