Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Náthás vagyok és nagyon el...

Náthás vagyok és nagyon el van dugulva az orrom. Orrcsepp nem használ semmit. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 20. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Inhalálás pl. kamilla főzettel. Az orrcsepp/spray hosszan alkalmazva ellentétes hatású.
2023. ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Undok valasz, de ilyenkor egy vagy ket napig nyitott szajjal gyotrodtem, aztan elmult. Mindekozben az inhalalo stift, gozoles, minden megvolt, de az ido gyogyitott.
2023. ápr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rosszul használtad, vagy nem a megfelelő orrcseppet használtad. Orrlyukanként 1-2 csepp, orrlyukak befogva, fejjel előre hajolva (szinte a térdekig), abban a helyzetben orr szorítás óvatosan ill. ritmusosan elengedve és közben levegő szívogatása, hogy az orrcsepp anyagát a levegő felfelé sodorja az orrüreg felső részébe ill. onnan a melléküregek felé.
2023. ápr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! A forrò gôz àtmelegiti az arcûreget, feloldja a letapadt nyàkot, oldja a gyulladàst és csökkenti a nyàlkahàrtya duzzanatot, igy az inhalàlàs utàn szàmithasz rà, hogy megindul a vàladékozàs és igy csökkennek a kellemetlen panaszaid. Elkészités: kb 1 liter vizet öntsél egy fazékba, felforralod, majd feloldod benne a sòt és lefedve 2-3 percig àllni haggyad. Ha kamillàbòl készited a fõzetet, akkor 4-5 percig kell àllni hagyni. Ha az idô letelt egy vastag tôrôlkôzôt a fejedre boritva a gõz fôlé hajolva oly mòdon, hogy az sehol se szökjön ki az igy készitet „sàtrad“ alòl és haggyad, hogy a gõz àtjàrja az orrjàrataidat és az arcûregedet. Nem kell tùl közel hajolnod a vizhez, érezni fogod, milyen magassàgban a kellemes.
2023. ápr. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!