Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől van ez a rángatózás a...

Mitől van ez a rángatózás a lábamban és kezemben?

Figyelt kérdés
Már kb 3-4 hónapja, hogy észrevettem, hogy többször is egy nap elkezd rángatózni a lábamban (van mikor a vádlimban, van mikor a combomban) vagy az karomban az izom... Mostanában azt veszem észre, hogy akkor kezdődik miután elszívok egy cigit, elkezdődik és pár perc után abba marad, nem fáj, csak egy ilyen lüktetés ami látszik is, olyan mint a szívdobogás... 3 hónapja voltam házi orvosnál is, csinált EKG-t azt mondta, hogy nincs semmi bajom, pedig én ér szűkületre gondoltam. Annyit még megemlitek, hogy 23 éves fiú vagyok, és már több mint fél éve alig mozgok... 2-3-4 ezer lépés egy nap (írja a telefonom). Ez valami súlyos betegség előjele, esetleg köze van a mozgás hiányhoz vagy a cigihez? (Januári véranalizis azt mutatta, hogy kicsit magas a koleszterin szintem, és olyanokat mutatott, hogy a vörös vertestek megvannak emelkedve, Google keresés után azt olvastam,hogy ez azt jelenti, hogy nem jó a vér oxigénszintem és hogy dohanyzóknál szokott ez így lenni vagy aki a hegyekben jár)... Esetleg valaki valami segítő választ vagy eligazítást tudna mondani? 23 éves fiú, 174 cm magas, 77-78 kg
2023. ápr. 30. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Kézenfekvő megoldás lenne, ha nem szívnál el több cigit. Erre esetleg nem gondoltál még?
2023. ápr. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem én, de ez a cigitől van? Mármint más dohányos is tapasztalja ezt vagy csak én?
2023. ápr. 30. 13:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálad ilyen tüneteket okoz a dohányzás, másoknál meg másmilyet, vagy semmilyet. Annyira nem bonyolult. Attól még, hogy valakinél semmit nem okoz, a te szervezeted még reagálhat rá rosszul.
2023. ápr. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valamelyik vitamin vagy ásványi anyag csökkenése is okoz ilyen remegéseket, nem emlékszem melyik.
2023. ápr. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet neurológiai oka is, kezdődő SM akár vagy más. Ez egy MR-ből kiderülhet. Persze lehet durva szorongás is.
2023. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A dohányzás csökkenti a magnéziumszintet, ezért fokozottan ügyelni kell a magnéziumpótlásra, ha cigizel! A hiánya izomgörcsöket, izomrángásokat okoz.
2023. ápr. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5.nek: mi az az SM?
2023. ápr. 30. 14:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Szklerózis multiplex. Neurológiai betegség.
2023. ápr. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!