Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogy vegyem rá a nagybátyámat...

Hogy vegyem rá a nagybátyámat hogy tartsa a cukorbetegség diétáját, mi lesz így vele?

Figyelt kérdés

Nagybátyám 50 éves és 15 éve kettes típusú cukorbeteg. Eleinte még tartotta, de már jó tíz éve nem tartja a diétát, azt mondja hogy nem bírja ki, neki mindene a tészta a fehér lisztes tészta, számolással nem akar időt vesztegetni és társai, állítása szerint a gyógyszer segít neki, tegnap is megevett jó fél kg fehér lisztes mákos tésztát. Szerencsére cukrot azért nem tett rám hanem édesítőszert.

Szerintem jó a cukra mondjuk én még nem láttam hogy mennyit mér


2023. máj. 1. 19:08
 1/2 anonim ***** válasza:
44%
Foglalkozz a sajat dolgoddal! (nem bantasbol) A nagybatyad tudja, hogy nem kellene igy zabalnia, kvazi tudatos a dontese, viselje a kovetkezmenyeit. Felnott ember, ne szolj bele a donteseibe.
2023. máj. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem ártana ha egy felül vizsgálatra menne , legalább megnézni mi a helyzet. Egyébként mond meg neki ha nem tartja kordában a betegséget akár a lábát is elveszítheti (amputáció) illetve rengeteg olyan szövődmény alakulhat ki menet közben amitől nem lesz kellemes meghalni, sőt borzasztó.

Inkább keressen fel egy dietetikust hátha tud segíteni abban, hogyan tudna néha bűnözni evésben.

2023. máj. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!