Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anyukámnak ízületi gyulladása...

Anyukámnak ízületi gyulladása van, és azt mondják sehogy sem kezelhető, nem lehetne mégis valahogy?

Figyelt kérdés
Nagyjából félévente egyszer előfordul hogy felkel és nem tud megmozdulni és nagyon fájnak neki az ízületei, az orvosok azt mondják nem lehet vele semmit kezdeni, és amit adnak gyógyszert szinte semmit nem ér, esetleg valakinek van ezzel valami tapasztalata, esetleg valami hasznos tanácsot tudnátok írni?

2023. máj. 10. 23:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Hogyha örökletes, akkor teljesen mindegy, autoimmun folyamat, NEM az életmód váltotta ki, hanem a genetika.


Nekem 16 éves koromtól kezdve van - időnként fellángol, általában elég oké. Nem kértem, anyától mégis örököltem.


Gyógyszer létezik rá: szteroidos gyulladáscsökkentő, viszont ezzel nem "gyógyul meg", csak elmúlasztja a nagy fájdalmakat - cserébe meg szétb...sza anyukád szervezetét.


Nekem is kéne, nem szedem, még elvagyok nélküle.

2023. máj. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
16%

"Látszik magyarok vagytok"


"Ausztriában mondták meg mi baja"


Akkor miért magyar fórumon kérdezed? Kérdezd meg az osztrákokat ők tudni fogják a választ!

2023. máj. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
19%
Menjel akkor Ausztriába ! Nem tudod elfogadni a tényeket
2023. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
89%
Nekem tobb doki es egy fizetos rontgen (ingyenes 3honap varakozas lett vna) utan se tudtak semmi ertelmeset mondani... Vegul egy komolyabb edzohoz fordultam, aki egybol tudta hogy mi a gond es kezelte is. Tokre megeri a tb..
2023. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
92%
Én diclopramot kaptam, néha szedem 5 napig és akkor jobb. Gyógytornászhoz kellene elmennie mert mozgásban kell tartania az ízületeket. Vannak porcvédők is, vagy akár kollagén. Cartinorm-ot szedek néha , így nem olyan merevek az ízületeim. Oké hogy nem gyógyítható, de a fájdalom megszüntethető.
2023. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
94%
Jézusom! Ennyi taplót! Egyszerűen segíteni szeretne, és azért írt ide, hátha van hasonló panaszokkal itt valaki, akinek bevállt bármilyen alternatív módszer, vagy táplálékkiegészítő. Az orvosok sem mindenhatók, és a remény hal meg utoljára. Kívánom, hogy találjatok valamilyen segítő terápiát, ami enyhítheti legalább a kínzó napokat!
2023. máj. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Dolixir-Anesta
2023. aug. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha orvos mondta, akkor mondd meg neki, hogy hagyja el a szakmáját.

#3: Kezelni mindent lehet, meggyógyítani alig valamit. Még van pár évtizedük az orvosoknak, de már ma itt kopogtat a mesterséges intelligencia. Az orvos mindig az adott kor kuruzslója. Csak pár példa: miért tüntették el egyik napról a másikra a Trasicor vérnyomáscsökkentőt a gyógyszertárak polcairól? Miért nem használják már ma a Roaccutant erősen pattanásos arcbőr kezelésére az USA-ban? Miért nincs egy nyilvános lista a sok orvosi műhibáról, hogy mindenki tanulhasson belőle? Igenis mindig nyitottsággal kell kezelni az adott kor módszereit, megoldásait és kutatni kell a még jobb megoldásokat. A példakép egy budapesti onkológiai főorvos, aki már a saját egészségét rontva, éjszakánkánt is a legújabb publikációkat bújta, hátha megtud valamit, amivel megmenthet életeket. Sajnos minden ember erőforrásai végesek.

Kérdezőnek: Most, hogy magas húgysavszint és megfázás miatt begyulladt a nagylábujj tőízületem, ráolvastam a témára, és arra emlékszem, a reggeli merev ízületeket nem a húgysav magas értékei miatt kicsapódó tűkristályok okozzák, hanem másik fajta kristály. Azt javaslom, folytass egy webes kutatást és utána sokkal okosabb leszel.

2023. okt. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
#4-nek igaza lehet, egy főorvos nem ír ilyen magyartalanul, hogy "ha az lett mondva".
2023. okt. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Érdekes módon Szegedi Aranyklinikán kapott gyógymódot és már sokkal sokkal jobban van, és nincs megállás, ez már nagyon nagy siker, valami biológiai terápián van.
2023. okt. 31. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!