Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért ilyen lekezelő a háziorv...

Miért ilyen lekezelő a háziorvosok és az egészségügyi dolgozók nagy része? Nem csodálkozom azon, ami szegény Gálvölgyivel történt

Figyelt kérdés

Ma két "élményem" is volt. Elmentem a háziorvosomhoz, hogy kérjek beutalót kardiológia kontrollra. Adott beutalót, de az egész beszélgetésünk közben kegyetlenül lekezelő volt, még köszönni is "elfelejtett".


Eljöttem a házidokitól, és a beutalóval a kezemben elmentem pár utcával arrébb a szakrendelőbe. Beléptem az ajtón, és a pultnál egy kedves "Mit akar?" kérdéssel fogadtak. Köszönés szintén nem volt.


Megjegyzem, mindkét helyen egész jó időpontokra kaptam időpontot, egyik rendelőben sem volt rajtam kívül senki, nem tűntek túlterheltnek.


Akkor meg mégis mi a fene az a nagy búbánat, amit az egészségügyi dolgozók nagy része a pácienseken kitölt? Én értem, hogy kevés a fizetés, sok a beteg, de akkor menjenek el tüntetni, vagy menjenek el más országba, de azzal nem segítenek, ha gyűlöletes légkört tekintenek maguk körül. Tudom, ha elmennek külföldre, abba mi belehalunk, ellenben a jelenlegi hozzáállásukon nem úgy tűnik, hogy amúgyis éppen megmenteni igyekeznének bennünket, ha baj van.


És akkor csodálkozunk azon, ami Gálvölgyivel történt, holott biztos vagyok benne, hogy ez mindennapos, és naponta sok-sok megmenthető ember hal meg csak amiatt, mert egy egészségügyi dolgozónak rossz napja van. Én már sajnos egyre kevésbé nézem őket emberszámba, pontosan az évek óta romló viselkedésük miatt.


2023. máj. 11. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Hát eléggé megmagyarázhatatlan az ilyen proli viselkedés.

Ami Gálvölgyivel történt, nagyon durva.

Fullad, félrebeszél és nem megy a mentő?!

Ez életveszélyes hanyagság.

2023. máj. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Engem telefonon lepattintott a körzetis háziorvos, azt sem tudom kihez fordulhatnék, ha neki sem kötelező felvennie.
2023. máj. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Én kb 20 közeli háziorvosnak írtam (főváros előnyei..), mire befogadott egy nőci. Nagyon hálás vagyok neki, irtó kedves. A körzetisemhez be se jelentkeztem. Felkerestem párszor az átjelentkezés kapcsán mikor ide költöztem pár éve, de már ott kijött, hogy oltári nagy paraszt. Egyáltalán nem számíthattam volna rá semmiben.


Most kell járnom járóbeteg ellátóba. Hát itt is elég vegyes a kép... több a bunkó fszparaszt. de aki normális, emberi módon áll hozzá a betegekhez, az meg irtó kedves. Szóval így nincs átmenet se, hogy csak kicsit bunkó, vagy csak kicsit kedves.. nincsenek. hanem van egy ilyen megkeseredett nyomorék réteg, aki a többség, akik kb úgy viselkednek, hogy „minek jött ide??” „maga a hibás” „oldja meg” „tudjon mindent magától” wtf??, meg van egy ilyen másik réteg, aki él-hal a szakmájáért, és örül, hogy segíthet másokon. Sajnos kevesebben vannak ők

2023. máj. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Mindenhol sok a bunkó, csak az egészségügyben jobban felfigyelsz rá, mert ha eü ellátásra van szükséges, alapból szenzitívebb vagy.

Ha bunkó a postás, a buszvezető, az eladó vagy akárki, akkor morogsz 5 percig, aztán szevasz. Ha az orvos vagy a nővér bunkó, akkor meg ezen pörögsz még egy hétig és kiírod a gyakorira.


Szóval összességében az eü dolgozók között sem több ilyen van, mint az átlag populációban…

2023. máj. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Én is meg tudom erősíteni, hogy úgy beszél egyik másik nővér, ápoló, doktor a pácienssel mint a kutyával. Inkább az ember elkerüli a kórházakat, még ha baja is van. Csak azt nem értem akkor minek fizetni a TB-t. Az ember ha nem akar megdögleni úgyis magánorvoshoz kell hogy menjen.
2023. máj. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Én kismama vagyok és rendszeresen úgy kezelnek a terhességi tudatmódosult állapot miatt mintha egy cselekvőképtelen 98 éves rokkant lennék. Legutóbbi (amúgy kötelező rendelésen, lévén hogy kismama vagyok) rendelés alkalmával kitöröltek a beregusztrált időpontról, majd behívtak, hogy nem látnak el, mert így csak megfertőzöm magam a náthásokkal, de amúgy ha nem megyek hetente el egy szimpla de kötelező vérnyomásmérésre, akkor jelentik a gyámügynek hogy én nem vagyok együttműködő...

És én sem értem, ami történik. De eü suliba jártam és egyébként tanítják is ezt a stílust... Én nem is dolgozom ezért az eü-be. Nem bírtam befogadni...

Nem kell senkinek külföldre menni, panaszt kell írni. Valamikor csak történik valami...

2023. máj. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
"mert tehetségtelen sz"rok"
2023. máj. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
88%
Sajnos ezt érték el azzal, hogy a felső vezetők ennyire semmibe veszik az eü. dolgozókat, x év alatt ezt hozta ki sajnos azokból a dolgozókból is, akik még nem voltak ilyenek és ez már folyamatosan megy át egy olyan állapotba, amikor mindenki csak pont annyit fog dolgozni, megtenni a betegekért, amennyit feltétlenül muszáj, egy perccel se többet. És akkor itt ehhez még hozzájön az, hogy mogorvák, meg lekezelőek, sajnos sok bunkó is van, mert azt gondolják ők, hogy így is, úgyis ellátnak, akkor most mindegy a modor. A Gálvölgyi János esete is erre mutat, ami nagyon durva mert most ez miatta felszínre került, de mi van a többi több száz esetben? Rossz az egész rendszer úgy ahogy van.
2023. máj. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Az orvosok a képzési időszak alatt olyan oktatási légkörben "nevelkednek", aminek eredményeként élet és halál urainak gondolják magukat (sok esetben rendkívül gyenge tudásszint mellett). A középkáderek meg sokszor primitívek (tisztelet a kivételnek).
2023. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A válaszokból úgy tűnik, hogy mindenhol ez van. Pedig próbálok kedves lenni velük, de azt hiszem, innentől gatyába kell rázni őket.

Ha megyek vizsgálatra (arra az időpontra, amit adtak) és bunkók lesznek, akkor szépen elmondom a véleményem a kedves doktornőnek, doktor úrnak...


Apropó, ma azt hallottam ismerősöktől, hogy magánegészségügyben is elkezdődtek a három-négy hónapos várakozások, én ennél jóval hamarabb kaptam államira időpontot. Úgy tűnik, sikerült kiutálni a betegeket az államiból, és most a magánszektort túlterhelni.

2023. máj. 16. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!