Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A Bolus adstringenst hány...

A Bolus adstringenst hány napig kell vagy érdemes szedni?

Figyelt kérdés

Van most valamilyen hányás, hasmenéses vírus. Szinte minden ismerősöm elkapta már, a családban is szinte mindenki.


Már azt hittem megúszom, mert szinte mindenki tünetmentes volt, erre pénteken nálam is elkezdődött. Hányni nem hányok, viszont volt láz (bár nem magas, 38,5, aztán hőemelkedés már inkább), durván rossz közérzet, és azóta is tartó hasmenés.


Nem igazán eszek, nem is nagyon bírok, meg direkt diétázok.


Első nap durván rosszul voltam, de csak 2x voltam WC-n. Aztán valamivel jobb lett a közérzetem, de többször kellett WC-re mennem, kb. napi 5-6x, és csak a víz jött belőlem.


Észrevettem, ha kortyonként iszom a vizet, akkor jobb, ha többet iszok, ki akar jönni egyből.


Na ezt a gyógyszert valamiért nehezen nyelem le. Napi 3x2-t kell, hogy bevegyek. Elsőnek kb. 2 dl vízzel lement, és egyből hatott, jobban lettem, aludtam egy jót, úgy keltem, hogy sokkal jobban vagyok, láz elmúlt teljesen, a széklet sem olyan volt már, hogy csak a víz zúdult (már bocsánat), valamivel sűrűbb lett.


Na örültem, hogy ez ennyire hatásos, WC-zés után bevettem a következő adagot. Az első sem ment le könnyen, de a második... Kb. a 2 szemhez kellett 4-5 dl víz, ami ugye nem esik jól most, és lehet csak azért sikerült már lenyelni, mert elkezdett olvadni.


Még ha 1-et kellene inni, elmenne, de 2-vel nehezen bírok, pedig nem vagyok olyan, aki nehezen issza meg a gyógyszereket, de ez valamiért mindig elakad.


A többiek nem szedtek semmit, pedig hánytak is, csak szurit kaptak lázra és hányásra. A hányás 1-2 napig tartott, a hasmenés elmúlt nekik 5-6 nap alatt.


Ha nehezen megy le a 2 darab elég 1 is? Vagy lehet törni is?


Nem orvos írta fel, gyógyszertárban ajánlották, elfelejtettem megkérdezni meddig szedjem. Még 1-2 napig vajon elég?



2023. máj. 15. 02:24
 1/3 anonim ***** válasza:
2023. máj. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt már olvastam. Lehet a betegség miatt nem fog az agyam, de nem láttam benne sem azt, hogy mennyi ideig ajánlott szedni, sem azt, hogy törhető-e.
2023. máj. 15. 07:53
 3/3 A kérdező kommentje:
Lement most hamar, flakonból, előre döntöttem a fejem, így könnyebb volt. Az első 3. nyelésre, a második már egyből.
2023. máj. 15. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!