Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 21 éves vagyok hová menjek a...

21 éves vagyok hová menjek a rossz testtartásomal? Ortopédia, vagy hová érdemes? Javulhat még ettől?

Figyelt kérdés
Nyakam is csepett előre dőlt már. De még nem a legdurvábban.
2023. máj. 16. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Elöször meg kellene nézetni, nincs-e valami szervi bajod, de valószínüleg normális sport, sok mozgás, kevés komputer/íróasztal elött ülés elég lenne a rendbehozáshoz (meg norlál testsúly)
2023. máj. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ortopédia és gyógytorna.

Javulás nem korhoz kötött, de egy kivizsgálás nem árt, hogy milyen helyzetben történt meg a csontzáródás. Ha megfelelő, akkor tornával teljesen javítható a helyzet :)

2023. máj. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Úszás, gyógytorna, gerincjóga. És igen; előtte ortopédia.
2023. máj. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Kérek időpontot és beutalót is ortopédiára, ott csinálnak vizsgálatokat gondolom, és onnan küldenek tovább majd gyógytornászhoz.


Sportolok általában, súlyzós edzést is végzek. Amit valószínű abba is fogok hagyni ez miatt, mert csak ront majd rajta.


Számítógéphez mostanában oda ülök, de volt egy elég hosszú kihagyás ott is. Szóval azt is eltudom hagyni.


184cm vagyok és 74-80 kiló szóval normál tartományban vagyok.

2023. máj. 16. 17:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk az ortopédián is csak ezeket mondják vélhetően. Legfeljebb annyi az előnye, hogy talán ingyen mehetsz gyógytornára, masszázsra, fürdőbe egy ideig
2023. máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ortopédiának annyi az előnye, hogy megvizsgálnak és felállítanak egy diagnózist, esetleg ha szükséges készítenek egy röntgent. És valószínű többet tudnak mondani a témában, és testreszabva adnak egy tornát, esetleg elküldenek valahová. Biztos többet tudnak mondani, ha látják a helyzetet is. Gyógytorna nem ingyenes sehol, masszázs szint úgy. Fürdőbe meg maximum úszni mennék, de az se lesz ingyenes, főleg, hogy a közelben be is zárt.


Akkor hová kell menni, kedves utolsó? Ha nem ortopédiára? Milyen más orvos foglalkozik ezzel.

2023. máj. 16. 22:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy ne lenne ingyenes, kérni kell rá beutalót
2023. máj. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amikor a fiam elkezdett kamaszodni és hirtelen nagyot nyúlott, neki is lett egy gerincferdülése. Akkor mehetett ingyen gyógytornára - talán 10 alkalom volt -, és szépen megtanították neki a gyakorlatokat, amiket végeznie kellett. Ez már régen volt, vagy 10 éve, de talán még ma is biztosítják ezt a lehetőséget.
2023. máj. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És neki teljesen helyre jött? Én is hirtelen nyúltam meg, körülbelül egy éven belül nőttem nagyot.
2023. máj. 17. 16:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, helyre jött. Pedig nagyon erős volt a deformitás, az orvos már műtéttel fenyegetőzött.
2023. máj. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!