Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet Sclerosis Multiplex ?

Ez lehet Sclerosis Multiplex ?

Figyelt kérdés

Félek. Ezzel kezdeném...



A történet


Egyik napról a másikra lebénult a jobb arcfelem.

A kezemből csak úgy késett a telefon előtte nap. Kézremegés is van. Homályos látás. Szédülés. Elhúzok néha jobb oldalra.

A lábam (jobb) alig tudom felemelni, elég nehéz, de mozog a kezem is mozog, de néha megmerevednek az ujjaim.


Ez pár napja tart, volt egy erős megfazasom 12 napja,kb 5 napja gyógyultam meg.


Azt mondják BELL féle bénulásom van. De ezt a neurológus mondja. Akkor még mikor látott nem volt a fent említett homályos látás, és a labnehézség, ujjak merevség stb.


A fül orr gegesz ott akart tartani,(Sbo küldött mindkettő orvoshoz át) mert szerinte ez központi idegrendszer eredetű. Ugyanis jobbra van a bénulás, de balra megy a szám.

Keringésjavító infúziót akart adni, osztályon.


Most a Bell-re kapok Medrolt. 64mg/ nap,5 napig, majd 32 mg 5 napig, majd a fele 5 napig. És kész.


KB 2 hónap múlva kontroll neurológusnál.


Lehet nem Bell... Mit gondoltok? Illenek a panaszok Sclerosis Multiplex-re?


Menjek vissza ezzel ?


2023. máj. 28. 13:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Miért vagy ilyen biztos benne, hogy nem Bell? Annak is vannak ilyen tünetei.
2023. máj. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A Bell az arcon van. De a kéz láb nem érintett. Nem?
2023. máj. 28. 13:43
 3/18 anonim ***** válasza:
25%

Szóval Te anonim laikusok vélenényére adnál inkább, mint a téged megvizsgáló szakorvoséra?


Ha most azt mondom, helyes a megérzésed, elhagyod a gyógyszert?

2023. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem fogtad fel úgy látom, az egyik orvos azt mondta nem Bell. A másik igen. Továbbá írtam azt is, hogy azóta több tünet jelentkezett. Minek írsz, ha támadó és buta vagy?
2023. máj. 28. 13:54
 5/18 A kérdező kommentje:
A gyógyszert miért hagynám el, amikor a szteroid mindkettőre jó.
2023. máj. 28. 13:55
 6/18 anonim ***** válasza:
45%

Á, szóval buta vagyok... Vissza is küldöm a diplomáimat gyorsan.


Még mindig nem értem a kérdésed célját és értelmét, de hát biztosan azért, mert buta vagyok. De lehet, hogy inkább azért, mert meg sem próbáltad elmagyarázni.


Viszont egy rakás krónikus betegséggel élek együtt, és kijelenthetem: amit neten elolvasol betegségekről, az nagyon minimális, annál az orvosok sokkal többet tudnak, és sokkal több szempontot mérlegelnek, ugyanakkor ritka az, hogy valami pont úgy jelentkezik, mint a tankönyvekben. Ugyanakkor tök felesleges kombinálni, mert van, hogy csak hónapok alatt, a betegség kifejlődése, a gyógyszerekre való reakció által lehet biztosra menni.


Na, de biztosan ezt is támadásnak veszed, úgyhogy békén hagylak.

2023. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#2 De, érintett! Nekem is volt, és a testvéremnek is. Nem csak az arcon vannak tünetek.

Annyiban igazad van, hogy más betegségeknek is vannak ilyen tünetei, de ez azért az első kör vizsgálatnál ki szokott derülni, hogy mi a baj. Ha kétségeid vannak a diagnózissal, akkor menj vissza! De miért pont SM lenne? Ne lovalld bele magad ennyire egy neten olvasott betegségbe, mert egyik orvosnak sem fogsz hinni, amíg azt nem hallod valamelyiktől, hogy SM, pedig egy szakember sem állította ezt, csak te találtad ki.

Most nem ilyen légbőlkapott dolgokon kellene pörögnöd, hanem inkább pihenni, kerülni a stresszhelyzeteket, mert különben csak rosszabbul leszel. Az ilyen jellegű betegségeket és a gyógyulási folyamatukat nagyban befolyásolja a stressz.

2023. máj. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
#6 szerintem ő most eldöntötte a Wikipédiát olvasgatva, hogy SM-je van és aki mást mond, az mind buta.🤷‍♀️
2023. máj. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem, csak te vagy az.


Én nem eldöntöttem, kiírta a hülye férjemmel a nyomorék gyakorira, csak tudnám minek, hogy mit gondolnak.


Én kérdeztem! Hogy ez lehet-e az.


2 orvos ól 1 szerint nem Bell, így lett bennem kétely.


Köszi azért, de inkább hanyagoljátok a topikot.

2023. máj. 28. 19:25
 10/18 A kérdező kommentje:
#7 köszi, próbálok nem stresszelni
2023. máj. 28. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!