Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha egy laktóz érzékeny eszik...

Ha egy laktóz érzékeny eszik valami tejeset, akkor bele is halhat?

Figyelt kérdés

2023. jún. 21. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném.
2023. jún. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem. Elméletileg lehetséges, hogy pont amiatt a hasmenés miatt lesz halálos kiszáradása, de ehhez extrém körülmények kellenek.
2023. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak pletyka, de hallottam olyat, hogy egy kisgyerek majdnem kiszáradt emiatt. Nagyon durván laktózérzékeny volt a nagymama meg nem hitt a laktózérzékenységben és szerinte a gyereknek tej kell, hogy rendesen nőjön. Nála volt a kisgyerek és nem laktózmentes tejet itatott vele, mert otthon ugye nem kapott, a gyerek meg majdnem kiszáradt.


De mint írtam, valószínűleg csak pletyka. Elméleti síkon lehetséges, hogyha nagyon sok tejes dolgot eszik/iszik és nem pótolja az elvesztett folyadékot, de azért ehhez tényleg extrém körülmények kellenek.

2023. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez nem allergia. Az intolerancia csak kellemetlenségeket okoz, általában hasi panaszokat. Hasmenés, vagy éppen székrekedés, puffadás..
2023. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
4-es okfejtése hibátlan.
2023. jún. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A bélflórát is megnyirbálja hosszútávon.
2023. jún. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 GemingGirl23 válasza:
100%
A laktóz nem tudja lebontani a szervezet ugyebár...na most ha sokáig nem tartod a laktóz mentes diétát akkor bizony komoly szövődmények alakulhatnak ki a gyomorban és a belekben. Hogy bele lehet e halni azt nem tudom ,de én jelenleg is küzdök azzal hogy nem vették időben észre (pontosabban a háziorvos baszott rá csak az antibiotikummal tömött ,meg hogy biztos eszek össze vissza mindent) a laktóz intoleranciát és lassan semmit sem tudok úgy megenni hogy este vagy másnap ne legyen gond. Hozzá tenném hogy a gasztroenterologusok egy tünemény dokinő, ő felhivta a figyelmem arra hogy a glutén érzékenység és a reflex is kéz a kézben jár a laktóz érzékenységgel! Erre is érdemes oda figyelni. De az biztos hogy hosszú távon sajnos kialakulhatnak egyéb betegségek is ha nem tartod a diétát.
2023. júl. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!