Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sclerosis Multiplex beteg...

Sclerosis Multiplex beteg ismerősöm meddig élhet még?

Figyelt kérdés
17 éve derült ki nála, az elején még nem voltak olyam tünetek de egy 10 éve már tolószékbe kényszerült, az elején az se viselte meg annyira de az utobbi években annyira rosszabbodott a betegsége, hogy táplálni, tisztába tenni, fürdetni kell. Szerencsére a férje és a gyereke is nagyon támogatóak, de kezdem úgy érezni, hogy nincs sok hátra már nála, főleg látni, hogy mennyire rosszabbodik. A férje sokszor mondja nekem, hogy haldoklik szó szerint. A korona alatt volt nagyon rossz állapotban, de szerencsére nem történt baj. A férje aki mindennap együtt van vele biztos jobban tudja, de remélem, hogy azért túloz. Ti mit gondoltok?

2023. jún. 23. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Az SM-be nem szoktak belehalni. Esetleg még a légzésével lehetnek problémák, de túl nagy esély nincs rá. Mondjuk arra érdemes figyelni,hogy ne nyeljen félre. Sajnálatos, hogy ilyen gyorsan zajlik nála a folyamat. Azt nem tudom persze, hogy próbálkoztak-e kezelni.
2023. jún. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi a választ. Igen, hetente járnak vele orvoshoz, de pontosan én se tudom, hogy milyen kezelést kap
2023. jún. 24. 09:24
 3/5 anonim válasza:
65%

Hogyne lehetne belehalni? Az okozza a tünetek nagyrészét és attól függ,hogy mennyit bír ki a teste. Sok mindenre lehet fogni,de a köztudattal végre jó lenne megértetni azt,hogy a betegek nagyrészének az MS előtt nem voltak hasonló jellegű problémáik.


Ha ennyire rossz állapotban van,meglehetne nézetni a tumormarkereket. A gyógyszerek, amit MS-re adnak,javarészt rákkeltőek és a PML is nagy kockázat. A mellélhatások tömkelege, az alapbetegséggel járó gócok által is kihozott tünetek és még sorolhatnám...összefüggnek a dolgok sajnos! A góc akkoris dolgozik,ha az MR nem mutat aktivitást. Meg persze,hogy észreveszik-e egyáltalán az aktivitást..nem egy példa volt már erre...


Meglehetne még próbálni Szegedet,az a főközpont tudtommal. Talán tudnak valami okosat tenni!

2023. aug. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Aki mondjuk PML-ben meghal, az nem az SM-be hal meg, hanem gyógyszer mellékhatástól. Ha rákos lesz és meghal, ott sem az SM-be hal bele. Sajnos sok gyógyszer veszélyes, de elvileg az orvosok figyelnek, hogy ne legyen mondjuk PML, gyógyszerváltással stb. A gyógyszereken kívül meg millió más rákkeltő dolog van, pl. azok között sokminden, amit egy átlagember megeszik.
2023. aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ezért írtam,hogy minden összefügg. Ahol már felüti a fejét egy ilyen betegség,ott már nincs visszaút sajnos. Ha egyiksem jön ki nagy szerencsével,akkoris okozhat hatalmas problémákat és igenis bele lehet halni a fizikai szenvedésbe,amit az MS előidéz. Csak olvasd el szerencsétlen,hogyan járt,hogyan él. Borzasztó. Ezek tények,ennél jobban nem lehet elmagyarázni. Esetleg a tüneteket lehet csillapítani.
2023. aug. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!