Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sclerosis multiplex (SM)...

Szüzán kérdése:

Sclerosis multiplex (SM) beteg vár hasonló betegektől információt, akik AVONEX injekcióval szúrják hetente magukat, mi a tapasztalatuk, életvitelük, e fajta kezelés óta?

Figyelt kérdés

2014. aug. 26. 18:00
 1/3 anonim válasza:
100%
Szia! Kicsit régi a kérdés, de gondoltam válaszolok. 4 hónapja szúrom magamnak, és azóta nem volt semmi tűnetem. Mellékhatások közül is csak a a láz és az izomfájdalom jelentkezik beadás után, meg másnap egy kis fejfájás. Igaz mostanában, mintha kicsit bedagadtak volna a combjaim, ezért azon gondolkodom, hogy máshova is szúrni fogom (talán karok), bár kicsit félek, hogy az mennyire fájna. Örülnék, ha te is megosztanád a tapasztalataidat. :)
2014. nov. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Fél éve használom az avonexet. A mellékhatások már elmúltak többnyire, bár oda kell figyelnem szúrás után, hogy ne spannoljam fel magam, mert akkor csak belázasodok. Az éjszakai szúrástól eleinte féltem, mert nappal kezdtem a szúrásokat, de az iskola miatt változtatnom kellett. Ha nem takarózom be nyakig, akkor már nem is lázasodok be. SM tünetek már nincsen, de ha ideges leszek /nagyon feltudom húzni magam, minden kis hülyeségen/ akkor van, enyhe kis mellékhatás.

Ha az avonexet választottad, főként az elején, jobb olyan napra tenni, amikor nem kell ugrálnod, és ha legkisebb mértékben is úgy érzed rosszul vagy, vegyél be gyógyszert, mert jobb megelőzni a mellékhatásokat, utána már több gyógyszert kell bevenni, hogy megszűnjenek a problémáid. Legalábbis nálam így volt.

2014. nov. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magam is és több ismerősöm is avonexszel szúrja magát. Többnyire a mellékhatásokat megszokjuk (10+ éve). Leginkább a ráktól félek, mert az immunrendszert ki tudja hogy modulálja át az avonex. Nőknél rákmegelőző stádiumú méhnyakszáj sebet tapasztaltak eddig (férfiként ez nekem nem mond sokat), férfikaknál prosztata rák ami előfordult már hosszabb kezelés után (és nincs kristálygömböm: minden eset más és más úgyhogy ne vedd készpénznek a válaszom). Csak erre kezdj el gondolkodni.
2017. febr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!