Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen szakorvoshoz forduljak?...

Milyen szakorvoshoz forduljak? Milyen vizsgálatot kérjek?

Figyelt kérdés
Elég komplikált helyzetben vagyok. Kb 1.5 éve vashiányos vérszegénységem van. Fáradt vagyok, törik a hajam-körmöm, fázok, lassú az emésztésem és egyéb. Szedem a gyógyszereket a vérszegénységre,de nem lett jobb az eredményem. Kevés étel van amit megtudok enni (leginkább tejtermékeket, tésztát, pèksütit tudok fogyasztani és csak vizet iszok) Nyers zöldség-gyümi semmi mert vagy beduzzad a szám és/vagy kiütéses leszek (keresztallergiának mondja a házi doki, de tesztet nem csinált) A zsíros, olajos ételektől, húsoktól ég a gyomrom vagy puffadok. Ezeket kerülöm, nem is kívánom. Rennie és Quamatel mini amit néha beveszek ha rosszul vagyok. Sokszor fáj a hasam a köldököm körül és hányingerem van. Mensi rendben, rákszűrés megvolt. A hétvégén ettem egy lángost mert baráti összejövetel volt. Max a felénél tartottam amikor erősen görcsölni kezdett a gyomrom majd hánynom kellett. Sajnos kis véres részek voltak benne. Nagyon megijedtem. A házi doki azt mondta az erőlködés miatt volt. Oké! Elhiszem! de azt gondolom a többi tünetemmel se bírom már sokáig, egyre rosszabb. A házi doki sehova nem küld. Milyen magán szakorvos lenne jó? Allergológus? Vagy gasztroenterológus? Milyen vizsgálatot kérjek? 34 éves nő vagyok, 182 cm magas és 68 kg.
2023. jún. 28. 00:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Gasztroenterológiára kérj beutalót. A vérképet is vidd.
2023. jún. 28. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Majd a házi orvos eldönti,ha kell,hova ad beutalót.
2023. jún. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A házi orvos nem foglalkozik a tünetekkel, panaszokkal, a véres hányás szerinte normális, ne aggódjak. Ezért próbálok magán úton orvoshoz menni.
2023. jún. 28. 16:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Át tudsz menni másik háziorvoshoz? Ha van a közeledben másik praxis akik hajlandóak fogadni, otthagyhatod a jelenlegi orvosod. Véres hányás kvára nem normális, ezt nyilván a doki is tudja, csak leszar. Igen, gasztroenterológia lenne az illetékes. Legalábbis én ott próbálkoznék első körben.


A vérszegénység okát mennyire vizsgálták ki? Oké hogy vashiányos típusú, de ezen felül mit tudunk róla, mi lehet a vashiány oka? Milyen gyógyszert szedsz rá?

2023. jún. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Háziorvos vagy utódja adhatna beutalót vérvételre vérkép, TSH, meg adjon mintavevőt széklet vérre . Másik beutalót allergológiára meg gastroenterológiára.

Nőgyógyászatilag rendben vagy?

2023. jún. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!