Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melyik betegség rosszabb? A...

Melyik betegség rosszabb? A leukémia vagy a limfóma?

Figyelt kérdés

Szimplán érdekel ez a dolog, egyik ismerősömnek volt limfómája régebben és meggyógyult azóta. Nem akartam firtatni a témát és kérdezgetni erről, de ugye van a másik vérképzőszervi daganat, a leukémia.


Szerintetek melyik a nehezebben gyógyítható? Pontosan milyen tünetek fordulhatnak elő e két betegségnél?


Olyan is írhat, aki átesett már valamelyiken.


Köszönöm szépen a válaszokat!


2023. júl. 9. 00:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Leukémia sokkal rosszabb szerintem. A nagynénémnek volt, elsőre nagy nehezen kigyógyult sok kemo után, de aztán visszatért a rák és mindenféle más betegségei is lettek. Volt csontvelő beültetése is, és a további betegségei miatt műtétei.

Egy emberi roncs lett szegény, dolgozott míg tudott, nagy fájdalmai és rosszullétei voltak gyakran. Cukorbeteg lett, keringési problémái lettek, szinte megvakult. Vagy 10 évig küzdött és mindig próbált mosolygós maradni a sok fájdalom közepette, egyedül felnevelte és saját lábára állította a fiát, aztán elment 🖤

2023. júl. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Úristen, nagyon sajnálom, őszinte részvétem! :(


Csak azért kérdeztem ezt, mert pár hónapja vannak kicsit fura tüneteim, pl: erős fáradtság, heves szívverés, kicsi piros pöttyök a bőrömön--olyan mintha apró tűszúrásos bevérzés lenne, emellett pedig néha szúr a bal bordaívem alatt (ez lehet a gyomrom miatt is, mert refluxos vagyok), valamint több êve van egy megnagyobbodott mozgatható nyirokcsomó a nyakamon, kb ott ahol a torokmandulám is van. Azt tudni kell, hogy régebben sokszor volt légúti betegségem. Voltam vérvételen pár hónapja, a trombocita és a hemoglobin is normál tartományon belül volt, a fehérvérsejt volt egy kicsit magasabb.


De ezek a tünetek a nyirokcsomó duzzanatot leszámítva, nem olyan régóta állnak fenn, ezért is aggódom.


Eléggé beparáztam, nyilván rákerestem a tüneteimre és egyből a leukémiát dobta fel.


Ha nem vagyok alapból szarul és el tudom látni a napi teendőket, valamint nem egész napos ez a fáradtságérzet, akkor ugye van esély arra, hogy nem vagyok leukémiás? :(

2023. júl. 9. 00:59
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, azt megkérdezhetem hogy a nagynénédnek milyen tünetei voltak?
2023. júl. 9. 01:01
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom te vagy megint a hipochonder huszonvalahány éves lány, aki nem az első kérdést írja ki.

Ha ennyire fosol a leukémiától, menj el a háziorvosodhoz.

De magadtól is csináltathatsz vérvételt pár ezerért.

Legközelebb a kérdéshez dobd már be annak az eredményét is, mert ez így unalmas...

2023. júl. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Öhm, nem írtam ki kérdést ezzel kapcsolatban korábban, nem értem ezt a támadást...
2023. júl. 9. 01:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nem, akkor bocs, ha pedig de, csak terelsz, FEJEZD BE!

A tünetek leírása ugyanaz kb, szóval nem hiszek neked, de a lényeg:

menj háziorvoshoz, ha aggódsz.

2023. júl. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oké, nem értem miért ne lehetne bárki másnak ilyen problémája, de azért köszi a tanácsot, menni fogok orvoshoz.
2023. júl. 9. 01:22
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Olyan, hogy “leukémia” meg “limfóma” nem létezik. Mindegyiknek tucatnyi külön szövettani formája van, és ezeknek eltérőek a kezelésük, prognózisuk, így a kérdésednek nincs értelme.
2023. júl. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván te vagy a huszonéves csaj, aki átlag heti egy kérdést kiír. Nem unod még? És nem tervezel elmenni pszichiáterhez a hipochondriáddal? Kellene.
2023. júl. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy milyen limfóma és milyen leukémia. Egy felnőttkori akut myeloid leukémia jóval nehezebben kezelhető, mint egy gyerekkori vagy egy krónikus limfocitás leukémia, amivel akár tünetmentesen is lehet élni tizenévekig.

Limfómánál szintén nem mindegy.

2023. júl. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!