Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van kutatás az oltott és...

Van kutatás az oltott és oltatlan COVID szagláskárosultak arányáról?

Figyelt kérdés

Engem most csak az az egyetlen dolog érdekelne, hogy aki átesett COVID-on, legyen az oltott vagy oltatlan, a két csoportban lévők közül csak a szaglása hány százaléknak volt érintett.


Lehetne egy harmadik csoport is, az úgynevezett long COVID-os, amikor valakinek hosszabb távon sem javult meg teljesen a szaglása.



2023. júl. 10. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Angliaban volt elso hullam, meghozza nagyon. Rengetegen mai napig szenvednek long covidtol, harmadik eve. Sehol nem volt oltas.

Azert az vilagos, hogy oltasok ota az emberek sokkal gyengebb virust adogatnak at.

2023. júl. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez a válaszod nem releváns az én kérdésem szempontjából.

Csak szaglás tekintetében érdekelne és kutatás, statisztika, miegymás.

2023. júl. 10. 23:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Itthon készítenek statisztikát, oltásnál az utánkövetéshez hozzá lehetett járulni a megkereséshez stb. Szerintem eredménye nem mostanában lesz. Az ilyen jellegű felmérések 5-10 éves időintervallumot vizsgálnak. Ui. 1 oltással 4 hónap szagtalan élet..feleségemnek 2 oltással 2 nap szagtalan élet :D Após-anyós-mama-papa oltás nélkül 2 hét szaglásvesztés...na ezen igazodjunk ki...egyénfüggő nagyon.
2023. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Előző, köszi, hát igen, egyénfüggő, ezt én is tudom.

Nekem oltás nélkül most december 28-án kezdődött betegséggel 4 nap alatt fokozatosan szinte nullára csökkent a szubjektív szagérzékelésem, ízlelésem is.

Utána négy nap múlva már újra éreztem valamit, 3 héten belül meg többet, azóta alig van változás hónapok múltán is, de még nem minden szag kellően erős, minimális torzultság is van, igaz lehet hogy az egy azóta áprilisban lezajlott durva covid negatív nátha óta, mert visszaesett egyben a szaglásom javulása is utána.

2023. júl. 11. 17:22
 5/7 A kérdező kommentje:
Előző: Egyébként Pfizer-t kapott mindenki?
2023. júl. 11. 17:23
 6/7 anonim ***** válasza:

2021 március 9-én lettem covidos,azóta se jó a szaglásom,alig érzek valamit.

Nem oltattam be magam.


Velem egy időben két családtagom volt még beteg,nekik teljesen rendben van.

Ők sem oltakoztak.

2023. júl. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! 3-as vagyok. Én SinoPharm, asszony Moderna, azóta az Ősök Pfizert kaptak. Anyós is Sinopharmos 2 oltással két alkalommal szinte tünetmentesen (pozitív teszttel) vészelte át. Nem tudok mit mondani... ez lottó volt.. :)
2023. júl. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!