Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Három hete múlt, hogy véres...

Három hete múlt, hogy véres lett a wc papír mikor hátul töröltem ki. Külső aranyerem nincs, de belső az lehet, közvetlen a végbélnyílásnál. A házi orvos azt tanácsolta menjek a sebészetre. Mit tudnak csinálni?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem vérzik már 1 hete. Nem tudom elképzelni mit tudnak csinálni, ha nem tükröznek meg, mert arra ugye fel kell készülni, hashajtással stb. A székletminta jó volt még 5 hónapja. Elég parázós típus vagyok nő létemre és nehezen veszem rá magam, hogy elmenjek a sebészetre.
2023. júl. 11. 03:39
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Első alkalommal semmit sem csinálnak, csak megnézi, a végbélnyílás legalsó részét fogja látni belül is, ahhoz nem kell tükrözés. Ha esetleg kell valamilyen más vizsgálat, akkor úgyis megbeszélés tárgya lenne, egy következő alkalommal. Nyilván ahhoz kellenek előkészületek.
2023. júl. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Először is nyugodj meg, nincs mitől parázni. A háziorvosod elég érdekes tanáccsal látott el... Nem tudom miért küld a sebészetre... Egy proktológust keress fel magánban, aki kifejezetten erre szakosodott. Megnézi és megmondja mi a teendő. Ha nincs folyamatos fájdalom, vérzés, kitüremkedés stb, akkor lehet csak felír egy krémet vagy kúpot. Ha kicsit rosszabb a szitu, akkor általában Detralex tablettával kezdik a kezelést emelt dózisban. 99%-ban használni szokott - persze ha az étkezés és székelés rendben van. Elég rostot fogyasztasz, eleget iszol...ergó nem kavicsok jönnek ki hátul :) :) :) Ha fájdalmad van, vérzik és nem javul akkor egy nagyjából 15 perces műtéttel szokták megoldani (több féle létezik, egyikből se érzem semmit, csak utána 2 napig sajog a popód. )

Nekem külső trombotizált borzalmasan rossz állapotú aranyereket (3-at egyszerre :S ) távolítottak el sebészi úton. A műtétből nem éreztem semmit, de a fájdalom egyből a tizedére csökkent... aztán 1 napig alig akartam leülni ( de még ez sem fájt annyira, mint az aranyér..) 4-5 nap múlva már elmentem futni és az edzőterembe is.. szóval ennyi. 4 éve tünetmentes (kop-kop-kop). Édesapámnak lézeresen sütöttek el 1 belső aranyeret, szintén kb 10 perc és egy nap fájdalom. Nincs mitől félni! Az aranyér olyan, mint a fogfájás....húzod-halasztod, egyre rosszabb... de a fogorvossal ellentétben, itt fél óra és egyetlen beavatkozás ( persze egyénfüggő) és nem kell szenvedned többet..:) BÁTORSÁG! :)

2023. júl. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
86%
Van ahol a sebészeten foglalkoznak ezzel, nincs külön proktológia, nálunk is így van, azért küldhette oda.
2023. júl. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
2-es vagyok. Köszönöm a választ, erre nem gondoltam! :)
2023. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!