Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vérző végbélnyílás?

Vérző végbélnyílás?

Figyelt kérdés

Szerintem évek óta van aranyerem, székelés után mindig van egy minimális vér a wc papíron, meg hasmenés után ha kikezdi a papír erősebben látszik. Most ment a hasam 2 napig, reggel meg székrekedésem volt, és gondolom ez is volt az oka hogy ma sokkal jobban vérzett a végbélnyílásom, eléggé megijesztett. Persze még mindig nem nagy mennyiség de azért elég durva volt. Mit csináljak vele? Ez tényleg aranyér vagy valami más? És vegyek rá valami gyógyszert? Vagy inkább nézessem meg orvossal? Ez melyik orvos szakterülete?

16/l



2016. aug. 12. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már évek óta van, akkor valószínű,hogy aranyér, de 100%-ra csak az orvos tudja megmondani.

A szakterület neve: Proktológia.

2016. aug. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem.Itt hogy vizsgálnak meg?
2016. aug. 12. 19:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Alsó nemű nélkül fel kell hasalni egy asztal szerűségre, ami előre felé lejt (legtöbb helyen így helyezkednek el). A Feneked értelem szerűen a magasított részen lesz.

A vizsgálat úgy zajlik, hogy az orvos síkosított kb. ujjnyi vastag műanyag eszközt helyez be, amit megvilágít és így a végbél egész belső szakaszát látja. Esetleg ujjal is tapinthat.

A vizsgálat kicsit kellemetlen, de nem vészes. Nagyjából 1 perc.

2016. aug. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sebészetre kell menni, ott megnézik és kapsz rá kenőcsöt, kúpot, vagy beutalót proktológushoz.

Nekem újjal tapontották körbe.

2016. aug. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!