Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Leírnátok, milyen tüneteitek...

Leírnátok, milyen tüneteitek voltak, mielőtt orvoshoz fordultatok és megálapították a sclerozis multiplex-et ?

Figyelt kérdés
...és hogyan éltek együtt vele,hogyan befolyásolja a mindenapokat ?
2023. júl. 17. 12:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 2009 nyarán mutatták ki, 14 éve. Gond nélkül együtt tudok élni vele. Ha akarnék dolgozhatnék, de felmondtam pár éve, így nincs munkaviszonyom. Túl stresszes volt nekem, az pedig ártalmas. Néha viszketést érzek itt-ott, ha ideges vagyok vagy nagyon szorongok. Volt már, hogy feszülést éreztem a sípcsontom mellett a lábszáramban, de akkor is elmentem túrázni. Olyan volt még, hogy párszor megszédültem, de elég volt egy pillanatra megkapaszkodnom, aztán kb két alatt megszűnt az a dolog. Ez kb négy éve volt. Azóta csak néha viszkettem. Igazából semmiben nem befolyásol szerintem. A tűző napot igyekszem kerülni, szorongani sajnos szoktam. Ha sokat teszem, akkor viszketek néhány napig. 2009-ben, amikor kiderült fájt a fejem minden nap a munkában, főleg délután a gép előtt. 9 hónap után elment szemészetre, hogy nem a szememmel van-e baj. Láttak valami abnormálisat a szememben. Elküldtek neurológiára, a neurológus elküldött koponya MR-re, ott derült ki. Akkoriban is viszketett a bőröm, szúrkálást éreztem néha, egy kicsit remegett a kezem. Tudom, hogy okozhat szexuális problémákat is. Szexuális kapcsolatom nem volt ez alatt az idő alatt, mert szerencsétlen vagyok. Előtte két évvel volt, de nem úgy működtem, ahogy ideális lett volna, potenciazavar. Azt nem tudom, hogy az SM volt az oka vagy más, a gyógyszer amit szedtem vagy lelki ok.
2023. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!