Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki orvos, akkor bármiko...

Ha valaki orvos, akkor bármikor hozzáfér egy személy egészségügyi előzményeihez anélkül is, hogy kezelte volna? (ha megvan az illető TAJ száma)

Figyelt kérdés
Erre van bármi korlátozás náluk?

2023. júl. 25. 18:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10-es, köszi a választ


Le tudnád írni konkrétan, hogy jutok el oda? Gondolom ügyfélkapu

2023. júl. 27. 09:59
 12/15 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Én azt meg tudom nézni így, ki tekintette meg az előzményeimet?
2023. júl. 27. 10:00
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ügyfélkapu, aztán eeszt, önrendelkezés, és ott lehet beállítani, hogy ki férhet hozzá. Gyakorlatilag teljes tiltást is beállíthatsz. Igaz, az orvos "feltörheti" de indokolnia kell, hogy miért. Pl. vészhelyzet.

Ugyan ott tudod megnézni azt is, hogy ki, mikor lépett be. Ezt "naplózás"-nak hívja a rendszer.

2023. júl. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Semelyik orvos nem kockaztatna idegenek adatainak nezegetesevel a sajat karrierjet... ez nonszensz agyrem.

Viszont te magad is mrg tudod nezni, hogy mikor ki nezte meg az adataidat. Ahogy irtak masok is, mindent naploz a rendszer es ha valaki illetektelenul megnezi az adataidat, akkor vege a szakmai karrierjenek.

2023. szept. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ja es kulon, nev szerint is letilthatsz egy orvost, hogy o ne ferjen hozza az adataidhoz. En pl a regebbi haziorvosomat tiltottam le.
2023. szept. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!