Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lemondjam a CT vizsgalatot?

Lemondjam a CT vizsgalatot?

Figyelt kérdés
Kontrasztanyagos CT vizsgalatra van idopontom. Has mellkas kismedence. A vizsgalat oka az hogy a törött bordák nem e sértik,irritaljak a gyomromat vagy valamelyik hasi szervemet, mivel azota fáj a hasam ès nehezen emésztek. Tehat kideritik van e perforáció. Viszont ragaszkodtak a kontrasztanyagos verziohoz. A neten viszont azt olvastam hogy a kontrasztanyag hashártya gyulladást okozhat ha pl a gyomron keresztul bekerul a hasüregbe. Lemondjam az időpontot emiatt?
2023. júl. 27. 10:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tehat ha fennall a perforacio gyanúja, akkor tilos a kontrasztanyag. A neten azt olvastam. Ez igaz lehet?
2023. júl. 27. 11:02
 2/11 anonim ***** válasza:
Olvasni sokmindent lehet, a háziorvosnál rákérdezhetsz.
2023. júl. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Háziorvosnak fogalma sem lesz erről, inkább hívd fel az MR labort, ahová van időpontod. Ki ragaszkodott a kontrasztanyagos vizsgálathoz? Valószínűleg 2 féle kontrasztanyag lesz, lesz ivós és intravénás. Amikor odamész, úgyis megbeszéled a recepcióssal, illetve a beutalón rajta van mi a kérdés, majd eldöntik adható-e ivós kontrasztanyag, de alapból ez sem okoz nagyobb veszélyt annál, mint amikor valami mást eszel vagy iszol. Ha perforáció van, akkor nem az a vízoldékony szer fogja a problémát okozni, hanem inkább a gyomortartalom, sav, stb.
2023. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Beutalo nincs, maganuton megy. Recepciossal beszeltem telefonon, o ajanlotta a kontrasztanyagot. Amikor emlitettem neki mit olvastam a neten, kikerte a kollegai velemenyet, es azt mondtak neki nem lesz baj belole.
2023. júl. 27. 12:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Valamilyen beutalód csak van,hisz arra adtak időpontot.

Ne mond le,hisz oly nehéz ide bejutni.

Inkább azt kérdezd meg,kell e labor vizsgálati eredmény.

Labor beutalót a házi orvos is adhat.

Nem fogsz bele halni.

2023. júl. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kontrasztanyaghoz mindenképpen kell kreatinin, GFR labor, anélkül nem csinálják meg. Van olyan magánhelyahol helyben elvégzik, de nem mindenhol. Meg kell beleegyező nyilatkozat is majd, ha azt nem írod alá, akkor nem kapsz kontrasztanyagot, de ilyen esetre van vízoldékony.
2023. júl. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5. Nem kell beutalo mert privat uton megy, 90 000 forintot kell majd fizetnem.


6. Igen, vese labort azt mondták hogy vigyek. Azt mondták innom is kell kontrasztanyagot meg vénásan is lesz. Akkor mindket verziot megengedjem, vagy ragaszkodjak ahhoz hogy csak iszom a kontrasztot? Vagy mit javasolsz? Inkabb ne irjam alá azt mondod?

2023. júl. 27. 14:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogyha nincs beutalód vagy valami beutalásra való javaslatod, ambuláns lapod, stb., akkor ki indikálja és miért. Ha nem írod alá, akkor semmilyen k.a-t nem kapsz, nincs lehetőséged a nyilatkozatnál ezt szétválasztani, ha aláírod, akkor mindkettőt adhatnak. Nem tudok javasolni semmit, neked kell ezt eldöntened, de bajod nem lesz tőle. Az a baj, hogyha nem kéred, akkor 2 verzió van, van ahol azt mondják, hogy így natívan meg se csinálják, mert nincs értelme, van ahol megcsinálják, de akkor nem tudnak nyilatkozni érdemben arról, ami a valódi kérdés,csak kapsz marha sok rtg. sugarat a semmiért.
2023. júl. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a kezelőorvos kontrasztanyagos vizsgálatot kér, akkor azt kell csináltatni, nem lesz baj belőle. Ha nem is beutalóval mész, az ottani orvosok azért fel tudják mérni, hogy mi lenne a megfelelő neked. Ahogy előttem is írták, ha nem kérsz kontrasztanyagot, amikor javasolták, akkor nagy eséllyel értékelhetetlen leleted lesz 90000ft-ért és egy adag sugárért cserébe.
2023. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem kerdeztem kell e beutalo, de biztosan nem kell ha fizetnem kell erte. Affideaban van idopontom, privat vizsgalatra, nem tb alapon. En indikalom, mert orvos nem kuld el ct re,en pedig azt szeretnek, mert sajat tapasztalat hogy a rtg nem minden esetben mutat bordatorest. Igy magan uton meg van privat lehetoseg hogy anyagi terites elleneben megcsinaljak. Vagy kell oda is beutalo?
2023. júl. 27. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!