Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor indokolt béltükrözést...

Mikor indokolt béltükrözést csináltatni? 17/L

Figyelt kérdés

2023. júl. 28. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
nekem az után volt mikor a hasi ultrahang nem mutatott ki semmit. később kiderült hogy felesleges volt, mert a gyomrommal volt a probléma. de erre is nekem kellett felhívni a doktorok figyelmét, miután átszenvedtem magam a tb-s béltükrözésen.
2023. júl. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

A ChatGPT (chat.openai.com) szerint:


Béltükrözés, más néven kolonoszkópia, egy olyan diagnosztikai eljárás, amely során egy hajlékony cső segítségével belülről vizsgálják meg a vastagbelet és az alsó vékonybelet. Általában akkor indokolt a béltükrözés, ha a betegnek a következő tünetei vagy állapotai vannak:


Emésztőrendszeri panaszok: Tartós hasi fájdalom, véres vagy sötét színű széklet, gyakori hasmenés vagy székrekedés.


Véres széklet: Ha a székletben vér van jelen vagy láthatóan sötét színű.


Vastagbélrák szűrése: A vastagbélrák korai stádiumban általában nem okoz tüneteket, ezért az időskorúaknak és a családban előforduló vastagbélrákkal rendelkezőknek ajánlott rendszeresen szűrővizsgálaton részt venniük.


Gyulladásos bélbetegségek: Pl. Crohn-betegség vagy colitis ulcerosa diagnosztizálása, illetve ezek kezelésének nyomon követése.


Súlyos hasi fájdalom vagy érzékenység: Amennyiben olyan intenzív hasi panaszok vannak, melyek okát más vizsgálatokkal nem sikerült tisztázni.


Súlyos vérszegénység: Ha a vérszegénység okának meghatározása más módszerekkel nem sikerült, és gyanú van vérzéses problémára a bélrendszerben.


Fontos megjegyezni, hogy minden esetben az orvos határozza meg, mikor indokolt a béltükrözés, és a felsorolt tünetek és állapotok csak általános iránymutatást jelentenek. Ha bármilyen emésztőrendszeri problémával küszködsz vagy aggasztó tüneteid vannak, mindenképpen keresd fel orvosodat, hogy megfelelő diagnózist és kezelést kapj.

2023. júl. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Második komment tökéletesen leírt mindent.


Lehet bódításban, sőt altatásban végezni a tükrözést, nekem is volt már többször.


Kellemetlen, főleg az előtte lévő nap, mert egész nap hasmenésed lesz a hashajtótól, legyengyülsz stb. De jobb, mint betegen évekig szenvedni, műtétről műtétre menni, hidd el, megelőzés a fontos.

2023. júl. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
17 évesen a legritkább esetben.
2023. júl. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk a krónikus, életen tartó bélgyulladások tinédzsereknél jelennek meg leginkább. Ha folyamatos vizes, vagy pudingszerű hasmenésed lenne, vért látnál, ami vélhetően nem aranyeres, esetleg vér helyett gennyes nyálkát, ha akaratod ellenére 5-10 százaléknál többet fogynál leginkább akkor lenne indokolt.
2023. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
17 évesen?? Ne viccelj már...
2023. júl. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Akik óvva intik a kérdezőt a korára hivatkozva,jobb ha tudják hogy a gyulladásos bélbetegségek (crohn,colitis ulcerosa) ebben a korban indulnak a legtöbbször,de nyilván a tünetek teljes hiánya esetén nem indokolt.
2023. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7 én is erre céloztam...
2023. júl. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tüneteim a következők: néha sokszor járok wcre, hasmenés is előfordul, ilyenkor ritkán van egy pici alhasi fájdalom is de abszolút tűrhető. Máskor viszont napokig küzködök a mosdóba járással, emellett mindentől felpuffadok. Ezek a tünetek együtt jelentkeztek egy pszichés problémával, amit már kezelnek, és gasztro orvoshoz is van már időpontom, viszont rettegek hogy esetleg tükrözni akar majd…
2023. júl. 30. 16:18
 10/12 anonim ***** válasza:
Benne van a pakliban pedig. Mi az, hogy néha előfordul hasmenés? Néha nekem is van hígabb székletem, mondjuk egy évben haromszor-négyszer max két napig és mondjuk akkor is max napi kétszer kell elmennem. Általában egy komolyabb bélbetegségnél heteken keresztül csak fosik az ember, nem ritkán naponta négyszer-ötször. Mindentől felpuffadni akkor szoktak ha SIBO van vagy IBS. Ha csináltatsz egy calprotectin tesztet, akkor kiderül, hogy fontos-e tükrözni.
2023. júl. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!